14 січня 2022, 10:51

У Канаді суд заборонив батькові-антивакцинатору бачитися із сином

Верховний суд канадського Квебеку тимчасово заборонив батькові-антивакцинатору бачитися з 12-річним сином.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє газета Le Devoir.

У своєму рішенні від 23.12.2021 р. суддя Верховного суду Квебеку Жан-Себастьєн Вайланкур зауважив: «Зазвичай в інтересах дитини мати контакт зі своїм батьком. Однак, якщо він не вакцинований і виступає проти заходів охорони здоров’я в нинішньому епідеміологічному контексті, це не в інтересах дитини».

Як зазначається, батьки хлопчика розлучені, підліток живе з матірʼю. Саме батько в середині грудня звернувся до суду з проханням збільшити кількість днів, коли він може бути із сином.

Мати заперечила. Вона попросила призупинити побачення батька та сина після того як дізналася, що він не був вакцинований проти COVID-19. Мати додала, що він є прихильником «теорій змов» та «антивакцинатором». На переконання суду, докази зі сторінки чоловіка у Facebook свідчать, що він виступає проти вакцин і заходів охорони здоров’я: "Тому припускаю, що батько насправді є антивакцинатором. Отже, у суду є вагомі підстави сумніватися в тому, що він дотримується санітарних заходів, як це стверджує у своїй письмовій заяві".

Також суддя взяв до уваги те, що мати проживає зі своїм партнером, вакцинованим двома дозами підлітком та двома невакцинованими дітьми віком до 5 років: «За цих обставин дозвіл на побачення батька із сином не відповідає найкращим інтересам жодного з трьох дітей».

Суддя Вайланкур постановив, що призупинення прав доступу батька має бути «короткочасним» через швидкий розвиток епідеміологічної ситуації.

За словами юристки Сильви Ширм, яка спеціалізується на сімейному праві, це перше судове рішення, яке позбавляє батьків права доступу у звʼязку з вакцинацією.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати