30 травня 2023, 12:57

У Держприкордонслужбі заявили, що не обмежують виїзд за кордон юнаків до 18 років

Держприкордонслужба

Останнім часом все активніше ширяться повідомлення про те, що прикордонники не випускають або не випускатимуть з України 17-річних юнаків. Це нібито пов’язано зі змінами в порядку постановки на первинний військовий облік, заявили в Держприкордонслужбі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відновлення планових податкових перевірок: законопроєкт прийнято за основу".

У службі нагадали, що після введення в Україні воєнного стану обмежено виїзд за межі держави громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років (крім визначених винятків). 17-річних юнаків ці обмеження не стосуються.

"Державна прикордонна служба України забезпечує оформлення громадян на державному кордоні, відповідно до норм законодавства та Правил перетинання державного кордону громадянами України, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57", – йдеться в повідомленні.

Так, пропуск осіб через кордон здійснюється уповноваженими службовими особами прикордонного відомства за дійсними паспортними документами, а у передбачених законодавством України випадках – за наявності інших необхідних документів, що дають право на перетин державного кордону під час воєнного стану.

Водночас відповідно до ст. 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла 16-и років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Проте при плануванні поїздок радимо також ознайомитися з правилами країни-прямування.

"Вкотре закликаємо довіряти лише офіційним джерелам інформації та завчасно ознайомлюватися з Правилами перетинання державного кордону громадянами України", – зазначили в службі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати