14 вересня 2021, 14:17

У 85 ЗВО викладатимуть нову дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами»

Пресслужба Мінцифри

Це відбудеться в межах ініціативи «Підприємницький університет», що має на меті створення університетів з потужною культурою підприємництва і стартап-інфраструктурою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як правильно подати антикорупційну програму до НАЗК: роз'яснення"

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри. 

13 вересня 2021 року відбувся урочистий запуск нового сезону ініціативи «Підприємницький університет». Ініціатива реалізовується стартап-інкубатором YEP спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України, Дія.Бізнес, Українським фондом стартапів, Genesis за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».  

Ініціатива «Підприємницький університет»: 

  • поширить тренд на створення стартапів серед студентів
  • підвищить кваліфікацію викладачів
  • залучить адміністрацію університетів до творення системних змін. 

Віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров висловив свою підтримку ініціативі: «Мінцифра робить все для того, щоб Україна стала країною підприємців. Ми системно підходимо до розвитку бізнесу в Україні, впроваджуємо електронні послуги для бізнесу, створили окремий проєкт із розвитку підприємництва Дія.Бізнес. Разом із YEP та іншими партнерами у проєкті «Підприємницький університет» будуємо потужну культуру підприємництва і стартап-інфраструктуру ще на стадії навчання у ВНЗ».

Він підкреслив, що розвинений малий та середній бізнес є запорукою стабільності економіки та розвитку країни, а підтримка університетського підприємництва — шанс дати молоді можливість спробувати себе у створенні власної справи та здобути досвід для запуску масштабніших проєктів у майбутньому. 

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан«Подивіться на те, що об’єднує Google, Facebook, Reddit і Dropbox. Всі ці успішні нині технологічні компанії були створені студентами в університетах. Ми прагнемо, щоб в Україні завдяки розвитку молодіжного підприємництва також з’являлися свої зірки-підприємці».  

Андрій Вітренко наголосив на ролі Міністерства освіти і науки України щодо розвитку підприємництва та управління стартап-проєктами: «МОН як центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки має створювати сприятливе середовище для розвитку інноваційних проєктів. Для цього Міністерство розробило низку законопроєктів, які допоможуть науковцям та студентам не лише створювати новітній інноваційний продукт, а також його комерціалізувати. Зокрема, 7 вересня Верховна Рада схвалила закон про внесення змін до деяких законів щодо активізації діяльності наукових парків, який сприятиме ефективній комерціалізації інтелектуальної власності. Також команда МОН підготувала зміни до законів України, які стимулюють діяльність у сфері трансферу й технологій, зміни до Бюджетного кодексу України, які дозволять ефективно розподіляти отримані кошти від реалізації інноваційного продукту. Молоді люди мають розуміти та знати, що їхні креативні ідеї можуть приносити дохід».

«USAID дуже раді підтримати підприємництво в Україні через ініціативу «Підприємницький університет». Розвиток підприємництва є однією з основ економічного зростання. Пригадайте хоча б, як розвивалися Google, Microsoft, Apple, які започатковувалися в гаражах, кав’ярнях, гуртожитках університетів. За підтримки американської екосистеми вони розрослися до того рівня, який ми бачимо зараз. Є багато компаній в Україні, які також виростали якщо не з гаражів, то з обговорень на кухні та малих магазинчиків на задньому дворі будинків і ставали успішними. І мова не лише про ІТ-компанії, тому що підприємництво є важливим у всіх секторах економіки. Тому така ініціатива, як «Підприємницький університет, дає можливість посилювати креативність студентів та створює додаткові можливості бути проактивними та інноваційними», — зазначила Сюзан Кутор, виконуюча обов’язків директора Місії USAID в Україні та Білорусі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати