21 листопада 2022, 19:12

У 7ААС обговорили новели Закону «Про адміністративну процедуру»

Пресслужба 7ААС

Сьогодні у Сьомому апеляційному адміністративному суді відбулася фахова дискусія щодо положень Закону України «Про адміністративну процедуру».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Призначення на вакантні посади державної служби в умовах воєнного стану, - роз'яснення 7ААС"

«Наша зустріч є знаковою: ми маємо на меті обговорити важливе питання змін у законодавстві. Наразі, у нелегкий для нашої країни час, ми ще більше розуміємо важливість прогресивних кроків у законодавстві, адже це є ознакою демократичної держави, де панує закон. Водночас законодавчі зміни наближають Україну до країн ЄС, у яких вже давно діє подібний закон», – вітаючи учасників зазначив очільник 7ААС Віталій Кузьмишин.

Також привітав учасників і голова КАС ВС Михайло Смокович, який підкреслив актуальність конференції, яка допоможе предметно окреслити основні постулати закону і обговорити практику застосування цього нового нормативно-правового акту.

«Закон набуде чинності у 2023 році, і суддівська спільнота має бути готова до його впровадження. Саме тому наші обговорення мають бути активними і всеосяжними», - зауважила у вітальному слові керівниця Проєкту ЄС «Право-Justice» в Україні Оксана Цимбрівська.

Фахова дискусія охопила шість ключових тем:

- місце Закону в системі законодавства, ключові терміни, принципи;

- учасники адміністративного провадження та особи, які сприяють розгляду справи;

- ініціювання та підготовка адміністративної справи до розгляду;

- адміністративний акт;

- міжнародний досвід застосування уніфікованого закону про адміністративну процедуру;

- потенційні колізії у законодавстві після набрання чинності ЗАП та шляхи їх вирішення.

Актуальні питання розкривали увазі присутніх такі спікери: 

– Віктор Тимощук, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. Корецького НАН України, експерт Проєкту ЄС «Право-Justice»,

– Андрій Школик, професор кафедри адміністративного та фінансового права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, експерт Проєкту «EU4PAR»,

– Едіт Целлер, суддя адміністративного суду Відня, експертка Проєкту ЄС «Право-Justice»,

– Мартін Штайнкюлер, суддя Німецького Федеративного Адміністративного суду,

– Олеся Радишевська та Володимир Бевзенко, судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду.

Учасниками зустрічі стали голова КАС ВС Михайло Смокович, судді КАС ВС, судді Сьомого апеляційного адміністративного суду та 7АА округу. 

Захід відбувався у комбінації офлайн та онлайн форматів. Зокрема у режимі зумконференції доєднались міжнародні представники з Відня та Німеччини. 

Захід організовано 7ААС у співпраці з Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду за підтримки Проєкту “Право-Justice”.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати