29 січня 2021, 14:04

Третина брендів зазнали кібератак у 2020 р.: дослідження

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

У новому дослідженні постачальника IP-послуг Clarivate йдеться про те, що третина брендів у минулому році постраждали від кібератак на свої домени. Побоювання з приводу безпеки стали для брендів найбільшою проблемою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Три найбільші кіберзагрози у 2021 р."

Звіт «Глобальний бізнес-огляд 2021 р.: зростаюча роль доменів у IP», опублікований 27 січня 2021 р., базується на опитуванні 1100 ІТ-фахівців з 7 країн: Китаю, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії і США. У ньому наголошується, що пандемія прискорила зусилля з цифровізації в усьому світі. За оцінками фахівців, 70% додаткової вартості у найближче десятиліття буде забезпечуватися цифровими платформами.

Однак цифровізація зробила інтелектуальну власність у цифровому просторі (таку, як домени) метою кіберзлочинності. За даними Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), під час пандемії кількість заявок на розгляд справ щодо кіберсквоттингу різко зросла. В результаті організації збільшили інвестиції в управління доменами, щоб захистити ті з них, які мають першорядне значення для їх операцій. Так, 52% респондентів витрачали у 2020 р. більше $25 тис. на управління портфелями доменів порівняно з 39% у 2019 р. Президент IP Group Clarivate Джефф Рой наголосив: «У сьогоднішній глобальній економіці, заснованій на цифрових технологіях, домени є цінними активами інтелектуальної власності і ключем до успішних стратегій електронної комерції. Наше дослідження показує, що організації не тільки розуміють комерційну цінність доменів, але й приймають стратегічний погляд на портфелі своїх доменів».

Згідно зі звітом, найпопулярніші методи, використовувані для захисту доменів, еволюціонували. Двофакторна аутентифікація залишається найбільш популярним варіантом, збільшившись з 41% у 2019 р. до 53% у 2020. Тимчасом блокування реєстру перемістилося на третє місце, істотно збільшившись до 39% у 2020 р. порівняно з 28% у попередньому році. Clarivate зазначає, що організації розуміють, що зовнішній досвід може допомогти їм впоратися з проблемами безпеки доменів, особливо глобальних. Однак 41% респондентів вказали на труднощі у нагляді за безпекою безлічі глобальних доменів і виявленні надійних, шанованих реєстраторів або постачальників у кожному регіоні.

У звіті наголошується, що організації приділяють пріоритетну увагу захисту брендів, щоб знизити зростаючі ризики порушення прав, шахрайства та інших зловживань. На думку половини респондентів, у 2020 р. зниження рівня зловживання брендом є найбільшим стимулом для реєстрації доменів, що значно вище, ніж 27% у 2019 р. Навіть просто захисні доменні імена можуть становити ризики безпеки, починаючи від компрометації системи доменних імен і закінчуючи підробкою електронної пошти, якщо вони не налаштовані правильно і не управляються безпечно: 72% респондентів вказали, що у них є хоча б один неактивний домен, 47% — більше 10 і майже п'ята частина (19%) — більше 50.

У міру розвитку доменних стратегій зростає і використання нових загальних доменів верхнього рівня (нових gTLD). Звіт показав, що компанії виходять за рамки застарілих gTLD, таких як .com, .net або .org, і розгортають нові gTLD, включаючи apple.store (Apple) і adidas.clothing (Adidas). Фактично в 2020 р. 53% організацій зареєстрували нові gTLD, такі як .clothing, .software і .consulting, порівняно з 39% у 2019 р.

Мета реєстрації нових gTLD також змінюється: якщо у 2019 р. респонденти найчастіше реєстрували такі домени для підвищення впізнаваності бренду (38%), то у 2020 р. більш згадуваним фактором була вигода від потенційних комерційних можливостей (27%). Це знаменує позитивне зрушення, оскільки організації переходять від підвищення обізнаності до розуміння комерційного потенціалу і стратегічної цінності нових gTLD, йдеться у звіті.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати