16 травня 2020, 10:34

Транспортний податок-2020: які авто підлягають оподаткуванню

Вісник ДФСУ

У 2020 р. підлягають оподаткуванню транспортним податком легкові автомобілі з 2015 р. випуску (включно), середньоринкова вартість яких становить понад 1 771 125 грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "РРО: які порядок та підстави відмови в реєстрації?".

Так, перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2020 р., розміщено на офіційному вебсайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Зазначений перелік містить такі дані: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Згідно з пп. 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 розділу ХІІ ПКУ, об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Відповідно до п. 267.4 ст. 267 розділу ХІІ ПКУ, ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 грн за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пп. 267.2.1 ст. 267 ПКУ.

Згідно з пп. 267.6.4 ст. 267 розділу ХІІ ПКУ, платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних впродовж року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Як зазначається, відповідно до пп. 267.7.1 ст. 267 розділу ХІІ ПКУ, податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Транспортний податок сплачується у строки сплати податку, встановлені пп. 267.8.1 ст. 267 ПКУ, а саме:

а) фізичними особами - впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати