21 лютого 2024, 13:57

ТПП України закликала нардепів підтримати законопроєкт щодо перезавантаження БЕБ

ТПП України

У ТПП України проаналізували та опрацювали низку законопроєктів щодо Бюро економічної безпеки №10439 та №10439-2. Про це повідомили в ТПП України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З початку 2024 року БЕБ забезпечило відшкодування понад 130 млн грн завданих державі збитків".

За результатами розгляду в ТПП України наголосили про доцільне ухвалення проєкту закону №10439-2 у першому читанні з подальшим доопрацюванням законопроєкту до другого читання з урахуванням пропозицій бізнесу для забезпечення основи для ефективної боротьби з економічними злочинами.  

"Ключовими проблемами роботи Бюро, які свідчать про те, що наразі БЕБ не відповідає закладеній при створенні органу концепції та потребам бізнесу, є конкурсні відбори з порушеннями; непередбачуваність органу через високу ротацію та відсутність відповідальних; переважання правоохоронної функції над аналітичною; тиск на бізнес інших правоохоронних органів через неефективність БЕБ. Серед низки законопроєктів щодо реформування БЕБ саме №10439-2 забезпечує захист інтересів бізнесу"– йдеться в повідомленні.

У ТПП України вказали, що законопроєкт №10439 суперечить взятим Україною зобов’язанням, а також не відповідає пріоритетам G7. Водночас законопроєкти №10088-1, №10439-2, на думку ТПП України, найбільше відповідають вимогам міжнародних партнерів.

"Сьогодні наявна необхідність перезавантаження БЕБ, після переатестації кадрів, донабору співробітників до передбаченого Законом про БЕБ рівня та повноцінного фінансування Бюро. Для встановлення певних нормативних запобіжників щодо тиску на бізнес із боку правоохоронних органів – важливим є після перезавантаження БЕБ – реалізувати й зміни до КПК, які містяться у проєктах №10440-3 та 10440-2, передусім у частині захисту прав бізнесу", – вказали в ТПП України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати