16 березня 2020, 12:43

Торговельні бонуси ДПС пропонує оподатковувати ПДФО

ВІсник ДФСУ

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується відповідно до пп. 163.1.1 ст. 163 ПКУ - об’єктом оподаткування фізичної особи - резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Надання провайдерських послуг: можливість перебування на спрощеній системі оподаткування".

Так, доходи, які включаються до загальномісячного (річного) оподатковуваного доходу, встановлено п. 164.2 ст. 164 Кодексу, зокрема:

  • дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни;
  • інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Кодексу (пп. 164.2.20 ст. 164 Кодексу).

Водночас податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб у повному обсязі відповідно до порядку, визначеного ст. 168 Кодексу.

Таким чином, якщо нарахування бонусів на користь фізичної особи здійснюється у вигляді умовних балів, які у майбутньому така особа має право обміняти на товари (роботи, послуги), тобто фактично безоплатно отримати, то вартість таких товарів (робіт, послуг) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як додаткове благо з відповідним оподаткуванням.

Як зазначається, якщо вказані бонуси нараховуються у грошовій формі, тобто на рахунок фізичної особи нараховуються та виплачуються кошти, то сума таких бонусів включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків як іншій дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати