19 березня 2021, 18:00

ТОП-10 новин тижня

Нові окружні прокуратури, жорсткий карантин в Києві та рішення апеляційного суду по книзі "Справа Василя Стуса" - зібрали для вас ТОП новин цього тижня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Президент ініціював законопроект про електронний обіг документів у кримінальному процесі

Законопроект №5246 Президент подав на розгляд до Верховної Ради як невідкладний.

Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що система електронного кримінального провадження уже майже готова для застосування у кримінальних провадженнях, що перебувають у НАБУ, САП та ВАКС, і очікує лише на законодавче врегулювання для початку роботи.

2. Мін'юст подав апеляцію у справі про скасування правопису

Заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць наголосила, що Кабмін мав повноваження схвалити нову редакцію правопису, а позивачі не навели жодних доказів того, що цією постановою Уряду були порушені їхні власні права, свободи та інтереси.

3. 7ААС зупинив поштову відправку кореспонденції через відсутність коштів

Відповіді на звернення громадян будуть надаватись лише за допомогою електронної пошти.

4. В Україні розпочали роботу нові окружні прокуратури

В оновлених відомствах працюватимуть прокурори, які успішно пройшли атестацію і довели свою професійну компетентність та доброчесність.

5. РСУ опублікувала рішення XVIII чергового з'їзду суддів України

Делегати з'їзду обрали чотирьох членів ВРП, оновили склад РСУ і звернули увагу державних органів влади, законодавців та громадськості на критичну ситуацію, що склалася з фінансуванням діяльності органів судової влади та з кадровим забезпеченням судів.

6. З 20 березня по 9 квітня у Києві вводиться жорсткий карантин

Серед іншого, буде заборонена робота закладів культури, торговельно-розважальних центрів, проведення масових заходів та присутність глядачів на спортивних змаганнях.

7. Верховна Рада призупинила проведення пленарних засідань

Наступне пленарне засідання відбудеться 13 квітня.

8. Рада прийняла закон про покарання колекторів за незаконний тиск на боржників

Серед інших нововведень документом пропонується створити публічний Реєстр колекторських компаній, який буде вести Національний банк України.

9. Рада звільнила виробників вакцин від відповідальності за побічні ефекти

У разі настання таких наслідків держава виплатить відповідні компенсаційні виплати у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

10. "Справа Василя Стуса": Київський апеляційний суд частково скасував рішення першої інстанції

Зокрема, рішення апеляційного суду скасовує необхідність видалити з книги інформацію про особу В. Медведчука та заборону продажу та друку книги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати