22 січня 2020, 10:39

Тіффані здобула перемогу в UKIPO над однойменним косметологом

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Відомство інтелектуальної власності Великобританії (IPO) встало на сторону ювелірного рітейлера Tiffany & Co і погодилося припинити реєстрацію торгової марки косметолога.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1

Ще в квітні 2018 року Тіффані Пармар (Tiffany Parmar) - професійний фахівець з нарощування вій та власник невеликого бізнесу, який займається послугами та продуктами, пов'язаними з красою, подала заявку на реєстрацію у Відомстві інтелектуальної власності Великобританії (IPO) товарного знака «Cotswold Lashes by Tiffany», що охоплює 3 клас (косметика); 41 клас (послуги школи освіти і краси); і клас 44 (гігієнічний і косметичний догляд).

У серпні Tiffany & Co. подала офіційне повідомлення у Відомство інтелектуальної власності Сполученого Королівства про заперечення щодо назви компанії «Cotswold Lashes by Tiffany». Ювелірна мережа стверджувала, що назва «Cotswold Lashes від Tiffany» дуже схоже і створить величезну плутанину серед покупців. Вони додали, що це може привести бренд до "дурної слави".

У відповідь Пармар надала Tiffany & Co підтвердження використання обох британських марок для зареєстрованих специфікацій в класі 14, який включає ювелірні вироби. Косметолог Пармар стверджувала, що вона почала працювати під назвою Beauty від Tiffany в 2014 році, пропонуючи широкий спектр косметичних процедур. У 2015 році вона вирішила зосередитися на лікуванні вій і змінила своє торгову назву на Lashes від Tiffany. Згодом вона змінила назву компанії на Cotswold Lashes від Tiffany.

У своєму рішенні, опублікованому 8 січня 2020 року, IPO встановило, що більшість товарів, на які поширюється товарний знак, на який подана заявка, і товарні знаки Tiffany були ідентичні, за винятком товарів, на які поширюється клас 44 заявки на товарний знак Пармар, яка мала низький ступінь подібності.

Джордж Салтуз з IPO прийшов до висновку, що товарні знаки візуально і на слух схожі на низькому ступіні із середнім ступенем концептуальної подібності.

«Представлені цифри є респектабельними, але не примітними, особливо з урахуванням величезного асортименту товарів і послуг, на які зареєстровані його марки. Таким чином, «Тіффані» не може отримати вигоду з підвищеного ступеня відрізняльності шляхом використання відносно товарів і послуг, для яких вона зареєстрована», - йдеться в заяві.

Однак IPO додало, що, з огляду на концепцію недосконалого спогаду, існує ймовірність того, що споживачі будуть заплутані, прямо або побічно, в переконанні, що товари і послуги, що надаються Пармар, пов'язані з Tiffany.

Ювелірній мережі не вдалося переконати IPO в тому, що її торговельні марки користуються репутацією або суспільним визнанням.

Салтуз зазначив, що Tiffany надала дані про обороти, що стосуються двох марок «Tiffany» та «Tiffany & Co» і які зареєстровані для широкого спектра товарів і послуг, але вирішила не надавати інформацію виключно про свої продажі ювелірних виробів або будь-яких з інших областей, які Тіффані підкреслила в своїх доказах.

«У доказі стверджується, що знак є «брендом способу життя, до якого люди прагнуть і мріють як спосіб життя», проте реєстрація опонента в класі 3, наприклад, охоплює «чистку, полірування, чистку і абразивні препарати». Оскільки це буде включати такі предмети, як зливні деблокуючі прокладки і засоби для чищення унітазів, це навряд чи відповідає образу розкішного способу життя, про який говорить опонент», - зазначив Салтуз.

Пармар було наказано виплатити Tiffany & Company 1000 фунтів стерлінгів (1300 доларів США) в якості внеску на покриття витрат.

Ще в жовтні 2018 року Пармар заявила, що буде захищати свої права проти Тіффані. У той час вона написала в твіттері: «Як дуже маленький бізнес, я була засмучена, побачивши, що ви [Тіффані] вважали за необхідне наполегливо переслідувати мене, намагаючись зробити все правильно і нанести товарний знак на назву моєї компанії».

У публікації, опублікованій після рішення, Пармар повідомила: «Коли це вперше трапилося зі мною, я відреагував емоційно і особисто. Однак після невеликого дослідження я зрозуміла, що це зовсім не особисте.

«Захоплююча річ в цій справі полягає в тому, що перемога побачила б потенційну зміну в законі про товарні знаки, яка принесла би користь малому бізнесу».

Довідково. Tiffany & Co.— ювелірна транснаціональна компанія, заснована в 1837 році Чарльзом Льюїсом Тіффані і Джоном Ф. Янгом. Перший магазин був відкритий на Манхеттені під назвою Tiffany, Young and Ellis, але був перейменований в 1853 році, коли Чарльз Тіффані перейняв керівництво. З тих пір магазини Tiffany & Co. були відкриті в багатьох країнах світу. Фірмовий бірюзовий колір, присутній в корпоративному стилі компанії, є зареєстрованим товарним знаком. Компанія Tiffany & Co. продає ювелірні вироби, срібло, порцеляна, кришталь, канцелярське приладдя, парфумерію, прикраси, аксесуари, а також деякі вироби зі шкіри. Багато з цих товарів продаються в фірмових бутиках, а також за допомогою поштових переказів і корпоративного мерчандайзингу. Компанія славиться своїми предметами розкоші, особливо відомі її ювелірні вироби з діамантами. Tiffany & Co. позиціонує себе в якості арбітра смаку і стилю. Чистий обсяг продажів складає більше 1 млрд. доларів США (757 млн. фунтів стерлінгів) в рік.

Джерела

Tiffany & Co. opposes Cotswold Lashes by Tiffany, taking all steps to protect their brand

Tiffany victorious over namesake beautician at UKIPO

Cotswolds beautician named Tiffany in legal row with global jewellery store over name of her business

Trade marks act 1994 in the matter of application no 3305906 by Tiffany parmar to register in classes 3, 41 & 44 the trade mark Cotswold lashes by Tiffany and in the matter of opposition thereto under no. 414036 by Tiffany & Co

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати