09 червня 2020, 14:22

Тест-системи проходять перевірку та процедуру верифікації в лабораторіях, - Степанов

Прес-служба МОЗ України

В Україні тест-системи всіх виробників, перш ніж потрапити на ринок, проходять кілька етапів перевірки, верифікацію і валідацію. Тільки після цього вони можуть отримати необхідні документи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МОЗ розробляє рекомендації щодо роботи аеропортів під час карантину".

Про це заявив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, заявляє прес-служба МОЗ України.

"В Україні всі тест-системи мають бути зареєстровані, а перед цим вони проходять повну перевірку у відповідних референс-лабораторіях. Потім готується пакет документів, і тест-системи передаються на реєстрацію у Держлікслужбу. Після перевірки цих документів тест-система реєструється як медичний виріб і може застосовуватися на ринку. Після того, як ці системи пройшли реєстрацію, та перед початком використання вони повинні пройти так звану валідацію", - пояснив очільник МОЗ.

За його словами, валідація - це порівняння нових тест-систем з уже існуючими, які успішно працюють. Це загальна практика, яка застосовується для всіх тест-систем. Максим Степанов зауважив, що тепер закупівля тест-систем відбуватиметься за децентралізованим принципом.

"Закуповувати тест-системи будуть безпосередньо лабораторії. Кошти на це передбачені відповідним рішенням Уряду. Були виділені кошти на боротьбу з COVID-19, з яких 308 млн грн іде безпосередньо на лабораторні центри, котрі на ці кошти будуть закуповувати додаткове обладнання, додаткові реагенти, у тому числі й тест-системи", - зазначив Міністр.

Нагадаємо, до КСУ надійшло подання Верховного Суду щодо конституційності карантинних обмежень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати