08 липня 2021, 11:48

Тато у декреті: 7ААС розповідає про новий вид соцвідпусток

Пресслужба 7ААС

Щоб усунути законодавчу прогалину, яка обмежує право батька на відпустку для догляду за дитиною, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» № 1401-ІХ від 15.04.2021.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як оплачується робота у вихідні та святкові дні?"

Про це повідомляє пресслужба 7ААС.

Цей закон запровадив новий вид соціальної відпустки – відпустку при народженні дитини. Така відпустка є одноразовою й оплачуваною, і її можна взяти до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів).

Порядок надання відпустки при народженні дитини встановлює Кабінет Міністрів України.

Відпустку при народженні дитини може взяти одна із зазначених осіб:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • баба / дід або інший повнолітній родич дитини, який фактично здійснює догляд за дитиною, мати / батько якої є одинокою матір’ю / одиноким батьком.

Піти у відпустку при народженні дитини можна не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Тривалість такої відпустки визначає працівник у заяві. Водночас працівник, який отримав відпустку при народженні дитини, зобов’язаний надати роботодавцеві копії документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня початку такої відпустки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати