22 лютого 2023, 10:31

Суд виніс вирок військовослужбовцю збройних сил рф за катування цивільних

Пресслужба Чернігівського районного суду Чернігівської області

17 лютого 2023 року Чернігівський районний суд Чернігівської області оголосив вирок у кримінальному провадженні по обвинуваченню російського військового у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Офіс Генпрокурора: За держзраду луганчанку засуджено до 15 років тюрми"

Про це повідомляє пресслужба Чернігівського райсуду.

Судовий розгляд у межах даного кримінального провадження здійснювався в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинуваченого К., котрий показань суду не надавав.

К., будучи військовослужбовцем збройних сил рф, застосував до цивільної особи, яка перебувала під захистом, примус фізичного і морального порядку з метою отримання необхідних йому відомостей, заходи, які завдали фізичних та моральних страждань цивільним особам.

За це кримінальне правопорушення суд засудив К. до дванадцяти років позбавлення волі, що є найвищою мірою покарання за цей злочин.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлено.

Додатково: 

Частина 1 статті 438 Кримінального кодексу України - жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також віддання наказу про вчинення таких дій - караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати