23 січня 2023, 15:34

Суд виніс перший вирок за організацію псевдореферендумів на півдні України

Пресслужба СБУ

Служба безпеки України зібрала доказову базу на організаторку російського псевдореферендуму в Бериславському районі Херсонської області. Вона є колишньою членкинею місцевої "избирательной комиссии", створеної агресором під час тимчасової окупації території. Про це повідомила в Telegram пресслужба СБУ.

Читайте також: "СБУ знешкодила агентурну мережу російського гру, яка коригувала ракетні удари по Дніпру".

У службі повідомили, що після звільнення району співробітники СБУ затримали колаборантку в ході стабілізаційних заходів у жовтні минулого року. Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив їй покарання у вигляді 5-и років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в органах влади та займатися діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом, строком на 10 років.

"За даними розслідування, ворожою поплічницею є мешканка селища Новоолександрівка Бериславського району, яка на початку повномасштабного вторгнення підтримала російських загарбників. Після захоплення населеного пункту вона добровільно вступила до лав місцевої окупаційної адміністрації. Там виконувала завдання москви щодо організації та проведення незаконного референдуму у тимчасово захопленій частині півдня України. Для цього зловмисниця формувала так звані "реєстри виборців" на території району, закликала людей прийти на "дільниці" і "проголосувати" на користь країни-агресора. Вона особисто обходила приватні домоволодіння і вимагала від людей поставити потрібну "відмітку в бюлетенях", йдеться в повідомленні.

За матеріалами Служби безпеки суд визнав жінку винною за ч. 2 ст. 28 та ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати