17 березня 2023, 14:10

Суд ухвалив новий вирок у справі військовослужбовця, який самовільно залишив частину в умовах воєнного стану

Пресслужба Хмельницького апеляційного суду

Хмельницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу прокурора: скасував вирок Ярмолинецького районного суду в частині призначеного покарання обвинуваченому у самовільному залишенні військової частини в умовах воєнного стану та ухвалив новий – засудив його до трьох років ув’язнення (ч. 1 ст. 69 КК України). Про це повідомила пресслужба суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Двох суддів Малиновського районного суду міста Одеси звільнено у відставку".

Як встановив суд, 8 липня 2022 року під час дії воєнного стану в Україні солдат, який проходив військову службу на посаді водія, самовільно залишив розташування військової частини й поїхав додому в іншу область. Добровільно повернувся лише 21 листопада 2022 року.

У суді обвинувачений пояснив, що напередодні йому подзвонила мати й сказала про погіршення стану здоров’я, тому зранку він сів на автобус і поїхав додому. Дозволу ні в кого не питав, бо не знав, хто його командир. Запевнив, що не переховувався, хотів підлікуватися в госпіталі й повернутися на службу.

Ярмолинецький районний суд визнав чоловіка винним у самовільному залишенні військової частини військовослужбовцем (крім строкової служби) в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України) та покарав 5-ма роками позбавленням волі зі звільненням від відбування покарання на три роки іспитового строку.

Як зазначається, вирок до апеляційного суду оскаржив прокурор. Судове рішення апеляційного суду у справі № 689/2521/22 буде доступне у ЄДРСР.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати