07 грудня 2021, 10:18

Суд скасував наказ про відсторонення вчительки через відсутність щеплення

Пресслужба Роменського міськрайонного суду Сумської області

6 грудня відбулося судове засідання у справі за позовом вчительки до Роменської ЗОШ №2 ім.акад. А.Ф.Йоффе про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба Роменського міськрайонного суду Сумської області.

Після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, суд ухвалив рішення. Зважаючи на складність у викладенні рішення у повному обсязі, пов'язану з потребою в обґрунтуванні доводів сторін, на що може бути витрачений значний час, суд вважав за необхідне проголосити його вступну та резолютивну частини.

Отже, суд ухвалив:

  • позовні вимоги позивачки П. до Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2 ім.ак.А.Ф.Йоффе Роменської міської ради Сумської області про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі і оплату за час вимушеного прогулу, - задовольнити частково.
  • скасувати Наказ № 114-К «Про відсторонення від роботи працівників школи» від 05.11.2021 року в частині відсторонення від роботи позивача П., вчителя англійської мови.

В решті позову відмовити.

Повний текст рішення буде виготовлено 09 грудня 2021 року.

Рішення суду не набрало законної сили і може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Педагог Роменської ЗОШ №2 ім.акад. А.Ф.Йоффе звернулася до суду з позовною заявою, у якій вона просила суд визнати незаконним та скасувати наказ про відсторонення від роботи; поновити її на роботі; стягнути з відповідача суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу ( з 08.11.2021 р.) до дня поновлення на роботі.

Свій позов вчителька мотивує тим, що 03.11.2021 р. відповідач повідомив її про обов’язкове профілактичне щеплення проти COVID-19 і до 08.11.2021 р. необхідно було надати документ про вакцинацію або документ про заборону на вакцинацію - і у разі ненадання вказаних документів буде здійснено відсторонення від роботи без збереження заробітної плати.

05.11.2021 р. відповідачем було вручено наказ про відсторонення позивачки (вчителя) від роботи з 08.11.2021 р. на час відсутності щеплення від COVID-19 без збереження заробітної плати.

Позивачка вважає, що наказ про відсторонення є незаконним, оскільки порушує її право на працю.

Справу розглядала суддя Євлах О.О.

Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером № 585/3294/21.

Раніше Конституційний суд Словенії визнав указ про обов’язкову вакцинацію державних службовців від COVID-19 незаконним.

Суд дійшов висновку, що впровадження обов’язкової вакцинації має регулюватися відповідно до закону, який визначає правила та порядок проведення щеплень, тож потрібно було спочатку внести зміни до закону про інфекційні захворювання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати