23 березня 2020, 13:05

Суд по MH17: через коронавірус проведено скорочене засідання

BBC Україна

Через пандемію коронавірусу Окружний суд Гааги у понеділок лише розглянув клопотання та запити, подані 9 та 10 березня. Розгляд справи по суті продовжать вже у червні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВАКС визначився, як працюватиме в умовах карантину".

Про це повідомляє BBC Україна.

Як зазначається, засідання тривало менше години і складалося лише з виступу представника суду. Засідання 23 березня провели у надзвичайно скороченому вигляді: кожну зі сторін (судді, прокуратура, захист, Рада родичів жертв тощо) представляла максимум одна людина.

При цьому ані пресу, ані родичів до засідання не допустили, але сам розгляд транслювали наживо на сайті суду. Таких надзвичайних заходів суд ужив, щоби запобігти поширенню коронавірусу.

Взагалі відмовитися від цього засідання і продовжити розгляд у червні суд не міг, оскільки це би порушило юридичну процедуру (є певні вимоги щодо часу розгляду запитів) та могло б завадити продовженню розгляду в червні. Тому суд оприлюднив свої рішення щодо попередніх запитів та їхні обгрунтування і оголосив перерву до 8 червня.

Так, запити, які розглянув суд, стосувалися переважно доступу до різноманітних документів та матеріалів слідства для різних сторін процесу. Зокрема, суд надав Раді родичів загиблих доступ до повних версій багатьох документів справи, які вони не мали права дивитися раніше. Щоправда, їм не дозволять копіювати ці документи, але юристи родичів загиблих матимуть право обговорювати їх зі своїми клієнтами.

Як зазначається, запити сторін процесу щодо додаткових розслідувань суд розгляне пізніше. Водночас суд попросив усі сторони процесу по можливості повідомити до 8 червня, які саме додаткові розслідування вони проситимуть. Але обов'язкових дедлайнів суд не встановив.

Читайте також: "Компенсація до субсидії на час карантину сягатиме в середньому 300 грн".

Крім цього, суд пропонує запровадити так званий "фазовий підхід" до розгляду справи, тобто розділити її на окремі фази. Але обговорити цю пропозицію 23 березня було неможливо, тому це питання теж перенесли на червень. Тоді ж суд вислухає всі можливі зауваження захисту і прокуратури.

Наступне засідання у справі заплановане на 10:00 8 червня. Планується, що тоді виступить сторона захисту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати