02 жовтня 2019, 17:24

Суд по «Корвалолу» вкотре перенесли

Ігор Винокур
спеціально для "Юридичної газети"

Судовий розгляд щодо скасування держреєстрації лікарського засобу «Корвалол-Дарниця» між АТ «Фармак» та ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» в черговий раз перенесли. Господарський суд Києва призначив розгляд справи по суті на 23 жовтня. Про це повідомив адвокат, представник інтересів фармфірми «Дарниця» Олександр Мамуня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


При цьому суд долучив до справи матеріали, які «Дарниця» вважає такими, які не відносяться до предмету спору, – соціологічне дослідження про торгову марку «Корвалол Corvalolum» і висновок, складений судовим експертом. На переконання представників позивача – АТ «Фармак», – це дослідження демонструє, що населення України асоціює торгову марку «Корвалол Corvalolum» з компанією «Фармак».

Втім адвокат відповідача Мамуня вважає, що подібні дослідження не можуть служити доказом у суді. «Опитування на замовлення «Фармака» проводилося в серпні 2019 р., а предметом цього судового спору є рішення Апеляційної палати Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) за червень 2017 р.», – зазначив пан Мамуня. На його переконання, ці докази взагалі не стосуються предмета спору і предмета доказування. «Можливо, суд критично оцінить їх при винесенні рішення у справі і просто сприйме як неналежні і такі, що не стосуються предмету спору», - заявив Мамуня.

Нагадаємо, суд за позовом АТ «Фармак» до ПрАТ «ФФ «Дарниця» триває майже 15 років. Вісім років тому «Фармак» програв один з процесів, в якому розглядалося використання назви «Корвалол».

Втім це не завадило цій компанії у 2017 р. повернутися до судових спорів із «Дарницею», змінивши предмет спору на «Корвалол Corvalolum». У подальшому влітку того ж року Апеляційна палата Мінекономрозвитку та торгівлі визнала позначення «Корвалол Corvalolum» добре відомим по відношенню до «Фармака».

Але у 2018 р. Київський апеляційний господарський суд з апеляційною скаргою ФФ «Дарниця» скасував це рішення. 25 червня 2019 р. Велика Палата Верховного Суду у свою чергу направила справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

На думку адвоката відповідачів, деякі експерти фармринку вважають, що перемога «Фармак» в цій справі може мати негативні наслідки, оскільки монополія призведе до підвищення ціни препарату.

«1 жовтня 2019 р. відбулося чергове судове засідання у справі щодо добре відомого позначення «Корвалол Corvalolum», в якому були розглянуті позиції сторін щодо даної справи, розглянуте та задоволене клопотання відповідача АТ «Фармак» про залучення до материалів справи судової експертизи щодо семантики позначення «Корвалол Corvalolum». За результатами судового розгляду винесена ухвала про завершення підготовчого засідання, що означає, що суд переходить до розгляду справи по суті та дослідження всіх наявних у справі доказів. Чергове засідання суду призначено на 23 жовтня 2019 р.», - зазначив адвокат АТ «Фармак» Дмитро Таранчук.

Довідково

«Корвалол» – седативний препарат, який вироблявся на кількох десятках підприємств в СРСР. Нині його виготовляють фармацевтичні підприємства пострадянських країн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати