01 квітня 2020, 16:56

Стартував другий етап медичної реформи

Урядовий портал

1 квітня стартував другий етап першої в Україні Програми медичних гарантій - перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Набув чинності закон про застосування незареєстрованих ліків для лікування COVID-19".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що договори з НСЗУ на надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій підписали 1 524 заклади спеціалізованої медичної допомоги. З них 50 приватних. Це 90% закладів, які подали свої пропозиції НСЗУ. Ще 138 проектів договорів очікують на підписання.

Загалом проекти договорів отримали 1 662 надавачі спеціалізованої медичної допомоги.

Найбільше договорів підписали у таких областях: Харківська - 132, Дніпропетровська - 110 та Львівська - 102

"Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, яких обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою. Приблизно у 40% медзакладів збільшився бюджет у порівнянні з минулорічним державним та місцевим фінансуванням. Загалом у 67% закладів бюджет за ПМГ більший за фінансування через медичну субвенцію", - зазначається у повідомленні.

Як повідомляється, на забезпечення Програми медичних гарантій виділено 70,4 млрд грн. Приблизно 18,7 млрд грн отримає первинна ланка, всі заклади якої (понад 1500) переуклали договори з НСЗУ. Також підписані контракти з усіма центрами екстреної медичної допомоги (в Україні їх 25), на оплату їхніх послуг передбачено приблизно 4,7 млрд грн. 

Так, загалом Програма медичних гарантій, у порівнянні з медичною субвенцією, збільшує фінансування на цілий ряд медичних послуг - гемодіаліз, лікування інсульту та інфаркту, надання акушерської та неонатальної допомоги, онкологічне лікування. Вперше виділені окремі кошти на паліатив (мобільний та стаціонарний) та медичну реабілітацію.

Підкреслюється, що запровадження Програми медичних гарантій - великий крок України до універсального медичного покриття, коли кожен громадянин зможе реалізувати своє право на якісну, безпечну та доступну медичну допомоги від держави.

Нагадаємо, Кабмін знову посилить карантинні заходи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати