25 вересня 2023, 11:45

Справа Коломойського: керівника столичної філії одного з банків взято під варту

Пресслужба БЕБ

Детективи Бюро економічної безпеки України повідомили про підозру керівнику столичної філії банку, який сприяв заволодінню майже 6 млрд грн, що фактично належали банку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Голові правління гірничо-збагачувального комбінату повідомили про підозру в незаконному видобуванні надр"

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Досудовим розслідуванням встановлено, підозрюваний входив до злочинної групи, яку організував засновник однієї з найбільших в Україні фінансово-промислових груп.

Аби заволодіти коштами банку, учасники групи розробили план, в реалізації якого приймав також участь керівник згадуваної філії. Зловживаючи службовим становищем та впливаючи на підлеглих, він та інші учасники ОЗГ створили видимість внесення готівки до каси банку.

Надалі була підроблена вся необхідна документація для того, аби кошти, які фактично належали банку, були зараховані на особистий рахунок Коломойського. Після цього вони були легалізовані за допомогою перерахунку на інші українські та закордонні товариства.

Наприклад, упродовж 2020-2023 років близько 25 млн євро було перераховано на рахунки компаній нерезидентів нібито за оплату юридичних послуг.

Загалом злочинна група заволоділа майже 6 млрд грн.

Наразі керівнику філії повідомлено про підозру в співучасті:

⁃ у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому організованою групою, в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України);

⁃ у підробці документів на переказ та інших засобів доступу до банківських рахунків, вчиненій організованою групою (ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 200 КК України);

⁃ у набутті, володінні, використанні, розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, вчиненому організованою групою, в особливо великому розмірі (ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК України).

Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або внесення застави у розмірі 147,6 млн грн.

Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Офісу Генерального прокурора. Оперативний супровід – Служба Безпеки України.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати