04 жовтня 2023, 14:44

Соціальний супровід військових та їх родин: Уряд підтримав пілотний проєкт

Пресслужба Мінсоцполітики

3 жовтня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що дає можливість посилити соціальну підтримку захисників та захисниць, їхніх родин. Йдеться про пілотний проєкт щодо організації соціального супроводу військових та їхніх сімей на базі підрозділів ЗСУ, повідомила пресслужба Мінсоцполітики.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу на 47 млн грн".

Так, ключова мета пілотного проєкту – допомогти військовим у цивільних питаннях. 

"Наразі у військових частинах відсутні структурні підрозділи, які опікуються питаннями цивільного життя військовослужбовців, підтримкою їхніх родин. Водночас, коли вся увага військових зосереджена на обороні мирного життя, їм самим, і їхнім родинам може знадобитись додаткова підтримка – від психологічної допомоги до розв'язання побутових питань. Особливо, коли йдеться про родини, які переїхали з постраждалих громад, сімей з дітьми чи родичами з інвалідністю", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, завдяки соціальному супроводу військові та їхні родини зможуть отримувати консультації щодо психосоціальної підтримки, налагодження комунікації в сім’ї, допомогу і супровід військовослужбовця на етапах призову під час мобілізації. 

"Соціальна підтримка військового має починатись вже з етапу мобілізації, початку служби. Головне – військовий та його родина не мають бути сам на сам у своїх проблемах та запитах. Послуга соціального супроводу у військових частинах дозволить підійти до вирішення цього завдання комплексно та сприятиме створенню цілісної системи соціальної підтримки", – зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Постанова дає можливість не лише запровадити нову послугу, а й змінити підходи до фінансування, збільшити кількість організацій, які професійно можуть підтримувати військових та їхні родини. Так, Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю зможе укладати договори про надання послуг соціального супроводу для військових підрозділів. 

У міністерстві вказали, що соціальні послуги Фонд зможе безпосередньо закуповувати у надавачів таких послуг – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Це можуть бути також громадські та благодійні організації.

Головне – надавач соціальних послуг має відповідати чітким критеріям. Зокрема, йдеться про наявність надавача в Реєстрі надавачів соціальних послуг, наявність необхідної кількості працівників, їх професійної кваліфікації та підготовки тощо. Укладати договори Фонд буде з тими надавачами, які відповідають критеріям. 

Водночас оплата за договором та відповідно до наданих послуг буде проводитись Фондом за кошти державного бюджету. Своєю чергою Міністерство оборони має визначити перелік військових частин, які можуть долучитись до проєкту. 

Вказано, що до кінця 2023 року до проєкту мають долучитись до п’яти військових частин, у наступному році – до 35 військових підрозділів. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати