18 березня 2016, 17:34

Скарги на суддів як інструмент боротьби за правосуддя:погляд адвоката

IMG_9411


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сьогодні, 18 березня 2016 року,  відбувся V Всеукраїнський Форум ААУ з цивільного права та процесу «Київська весна».

В рамках роботи першої сесії «Процесуальні ноу-хау» Виконавчий партнер ЮФ «Лавринович і Партнери» Станіслав Скрипник виступив  з темою: «Скарги на суддів як інструмент боротьби за правосуддя: погляд адвоката». Доповідач звернув увагу на те, що тема його доповіді – скарга на дії суддів не як інструмент боротьби з суддями, а як інструмент боротьби за правосуддя.

«До суддівського корпусу, праці суддів та їх роботи для нашої держави ми ставимся з величезною повагою. Суддя – це взірець, а до взірця вимоги набагато вищі. Тому випадки процесуального свавілля, вибачайте, не подаруємо», - відзначив пан Скрипник.

Доповідач відмітив два практичні підходи до того, коли потрібно звертатись зі скаргою на певні дії судді. За його словами, підстави для звернення зі скаргою на дії суддів, адвокатів та інших суб’єктів, є наступні: незаконна відмова у доступі до правосуддя, порушення правил відводу, самовідводу; неповідомлення про випадок втручання в діяльність судді, неповідомлення та несвоєчасне повідомлення про реальний чи потенційний конфлікт інтересів судді тощо. С. Скрипник охарактеризував вимоги до скарги, назвавши органи, які уповноважені її розглядати: Вища кваліфікаційна комісія суддів України (скарги щодо суддів місцевих та апеляційних судів) та Вища рада юстиції (скарги щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України).

За словами пана Скрипника, рекомендації для звільнення судді направляються за наявності наступних підстав:

  • суддя вчинив дії, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя;
  • суддя вчинив дисциплінарне правопорушення, маючи непогашене дисциплінарне стягнення  (крім попередження та догани), або має два непогашених дисциплінарних стягнення;
  • установлено факт недоброчесної поведінки судді (наприклад здійснення витрат, що перевищують доходи);
  • визнано судом винним вчиненні корупційного правопорушення.       

Повний матеріал V Всеукраїнського Форуму ААУ з цивільного права та процесу «Київська весна», читайте у найближчому номері «Юридичної газети».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати