Парламент Сінгапуру ухвалив закон, спрямований на запобігання втручанню іноземців у внутрішню політику, проте опозиція та активісти розкритикували його як інструмент придушення інакомислення.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Польща VS ЄС: чи закінчиться протистояння щодо судової реформи"
Про це повідомляє британська газета The Guardian
Прийнятий Закон дозволить владі змушувати провайдерів інтернет-послуг та соціальні медіа надавати інформацію про користувачів, блокувати вміст та видаляти програми, що використовуються для розповсюдження вмісту, який влада вважає ворожим. Положеннями акта визначено, що окремі особи, які беруть участь у місцевій політиці, є «політично значимими особами», тож вони будуть зобов’язані розкривати закордонні джерела фінансування. Також щодо них можуть застосовуватися інші «контрзаходи» для зменшення ризику втручання з-за кордону. Порушникам закону загрожують тюремне ув'язнення та великі штрафи.
Учасники кампанії стверджують, що це останній закон, який був запроваджений у місті-штаті, владу якого часто звинувачують в обмеженні громадянських свобод. Але у зверненні до парламенту міністр внутрішніх справ К. Шанмугам заявив, що Сінгапур вразливий до «ворожих інформаційних кампаній», які проводяться з-за кордону та через місцевих довірених осіб. «Інтернет створив потужне нове середовище для підривання внутрішньої безпеки держави. Країни активно розвивають можливості захисту від кібератак та формують оборону, як до озброєної війни», — сказав пан Шанмугам.
Партія народних дій, яка керує Сінгапуром більше 6 десятиліть, проголосувала за прийняття закону 75 голосами «за». Було 11 голосів «проти» та два утрималися. 2 роки тому в Сінгапурі ввели закон, що спрямований на боротьбу з дезінформацією в інтернеті, який також критикували правозахисні групи та технологічні гіганти за обмеження свободи слова.
Основна опозиційна Робітнича партія закликала внести зміни до проєкту закону, звертаючи увагу на широкі повноваження влади, тоді як інша опозиційна група закликала до проведення подальших консультацій.
Заступник директора в Азії Human Rights Watch Філ Робертсон заявив, що Сінгапур використав іноземний вплив як «фальшивку», щоб виправдати переслідування опозиційних політиків, активістів громадянського суспільства та незалежних ЗМІ. «Міжнародна репутація Сінгапуру після запровадження цього закону отримає найважчий удар», — додав пан Робертсон.
Міжнародна недержавна організація захисту прав людини «Репортери без кордонів» (RSF) попередила, що закон має найгірші тоталітарні схильності. «Цей закон інституціоналізує переслідування будь-якого національного утворення, яке не дотримується лінії, встановленої урядом та правлячою партією, починаючи з незалежних ЗМІ», — сказав голова азіатсько-тихоокеанського відділу RSF Деніел Бастард. Незалежні ЗМІ вже зіткнулися з посиленням тиску в місті-штаті, а провідний веб-сайт новин «Онлайн-громадянин» минулого місяця був призупинений за те, що не заявив про свої джерела фінансування. Головні засоби масової інформації в основному є провладними.