21 серпня 2015, 9:50

Сильне місцеве самоврядування наближає Україну до Європи – Порошенко

Прес-служба Президента України

Напередодні Дня незалежності Президент України Петро Порошенко зустрівся з відомими громадськими діячами, які брали участь у створенні, утвердженні та розвитку незалежної Української держави, у написанні та прийнятті Української Конституції, утвердженні демократичних засад в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відбулася відверта розмова про актуальні питання розвитку держави, зокрема, про зміни до Конституції України в частині децентралізації влади, повідомляє прес-служба Президента України.

Звертаючись до присутніх, Президент наголосив на важливості «чесної і відкритої розмови стосовно децентралізації, як однієї з найважливіших реформ, яку чекає Україна вже багато років» та звернувся до присутніх із закликом стати провідниками реформаторських ідей децентралізації, бути активними у захисті єдності країни та її подальшого демократичного поступу.

Президент наголосив на важливості підтримки з боку авторитетів країни у процесі прийняття Верховною Радою змін до Конституції щодо децентралізації. «Ми – одна команда, ми однаково розуміємо інтереси України і скоординовуємо рух країни. Я хочу, щоб ви говорили. Потрібно, щоб народ України чув ваш голос, бо ви сьогодні є авторитетами для Українського народу, і ми маємо говорити одним голосом», – наголосив Президент.

«Створення місцевого самоврядування – це один з елементів побудови західної цивілізації. Наявність сильного місцевого самоврядування, – згадаймо про магдебурзьке право, – була і буде однією з наших цивілізаційних відмінностей, які відрізняють нас від Росії і наближають до Європи», – сказав Глава держави.

Президент наголосив на тому, що зміни до Конституції передбачають дієві запобіжники, які гарантують територіальну цілісність України та її унітарність, а децентралізація не стосується таких питань, як оборона, зовнішня політика, безпека, забезпечення прав та свобод громадян.

Надзвичайний та Повноважний Посол України, колишній Посол України в США Юрій Щербак наголосив на необхідності покращення комунікації влади із суспільством. «Ми – Ваші спільники, але є речі, які люди не розуміють і які треба дуже добре людям пояснити», – зазначив він.

Перший Президент Незалежної України Леонід Кравчук зазначив, що зміни до Конституції жодним чином не мають нести загрозу для країни. Він закликав частіше зустрічатися, слухати один одного та слухати не тільки політиків, а й людей. «Люди мають зрозуміти, що ми – разом з ними», – зазначив Перший Президент.

Під час дискусії Блаженніший Любомир (Гузар) закликав усіх «позбутися «радянського» у мисленні, чітко усвідомити, де знаходиться Україна, і зробити усе можливе, щоб Конституція діяла якомога більш тривалий час», що, на його думку, сприятиме стабільності у суспільстві.

Серед присутніх були такі відомі громадські, політичні та релігійні діячі, як перший Президент Незалежної України Леонід Кравчук, Єпископ Української Греко-католицької церкви, кардинал Римсько-католицької церкви Блаженніший Любомир (Гузар), Надзвичайний та Повноважний Посол України Юрій Щербак, народний депутат багатьох скликань Іван Заєць, український вчений-філософ, виконавчий директор Фонду Відродження Євген Бистрицький, громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко, академік Національної академії наук України, Радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, Голова Конституційного Суду України (1996-1999 рр.), член Конституційної Комісії Іван Тимченко, Суддя Конституційного Суду України (1996-2003 рр.), член Конституційної Комісії Микола Козюбра, Віце-президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2002-2007 рр.) Володимир Панченко.

У зустрічі також взяв участь Голова Верховної Ради та Конституційної Комісії Володимир Гройсман.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати