04 травня 2021, 15:44

Штраф за куріння у заборонених місцях накладатиметься і за е-сигарети: законопроект

На розгляд народним депутатам України подано законопроект щодо встановлення відповідальності за порушення правил куріння пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та електронних сигарет у заборонених місцях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні хочуть заборонити рекламу усіх тютюнових виробів"

Обґрунтування необхідності прийняття акта

З 1 січня 2021 року набрав чинності Закон України № 1019-IX від 2 грудня 2020 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження обігу підакцизних товарів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння та посилення контролю за продажем таких товарів».

Законом також встановлено що обмеження щодо споживання тютюнових виробів, використання електронних сигарет та пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння і відповідальність за їх порушення встановлюються Законом України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Але зміни до статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка встановлює відповідальність за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях, не були внесення в частині доповнення термінами «електронна сигарета» та «пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння».

Вбачається, що «тютюнові вироби» та «електронна сигарета» це не тотожні поняття або слова синоніми і притягнути до відповідальності за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях осіб, які курять електронні сигарети та інші пристрої в цих місцях, не вбачається можливим.  

Тому автори законопроекту переконані, що законодавче забезпечення протидії поширеності вживання тютюнових виробів потребує внесення певних коректив з урахуванням останніх змін у законодавстві про посилення заходів щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення.

Що пропонується?

Законопроектом № 5435 від 28.04.2021 пропонується внести зміни до статті 175-1  Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині встановлення аналогічних  заходів щодо зменшення вживання тютюнових виробів також для електронних сигарет і тютюнових виробів для електричного нагрівання, попередження і зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення шляхом посилення адміністративної відповідальності, встановлення заборони вживання електронних сигарет і тютюнових виробів для електричного нагрівання на рівні із традиційними тютюновими виробами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати