11 липня 2022, 19:54

Штраф або в'язниця: в Україні пропонують ввести кримінальне покарання для бізнесу за ігнорування повітряної тривоги

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність для бізнесу за ігнорування повітряної тривоги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес не штрафуватимуть за прострочення звітності під час війни"

У законопроєкті № 7546 пропонують:  

  • за порушення законодавчих вимог та інших нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту службовою особою підприємства, установою, організацією або громадянином в умовах воєнного стану, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров'ю людей, карати штрафом від 17 до 51 тис. грн або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк; 
  •  у випадку повторного порушення або якщо воно спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки, карати позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років. 

Як зазначили у пояснювальній записці, через те, що ціллю ворога стають об’єкти цивільної інфраструктури, торговельні центри, дитячі садочки та школи, негайна зупинка роботи таких закладів під час повітряних тривог із подальшою евакуацією людей максимально допоможе зберегти людське життя.

Нагадаємо, наразі за правопорушення у сфері цивільного захисту встановлена адміністративна відповідальність – штраф до 5 100 тис. грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати