11 червня 2024, 15:10

Шмигаль: Україна потребує до 30 млрд доларів щорічних інвестицій в наступні роки

Урядовий портал

"Системна фінансова підтримка з боку партнерів критично важлива, аби Україна могла продовжувати боротися і направляти внутрішні ресурси на оборону".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україну обрали до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини"

На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-участі в засіданні Багатосторонньої координаційної платформи донорів міністерського рівня. Захід відбувся 11 червня в Берліні в межах Конференції з питань відновлення України, повідомляє Урядовий портал.

Денис Шмигаль підкреслив важливість чітко окреслити завдання та пріоритети для роботи платформи.

"Перше — це фінансова стабільність для України. Дефіцит нашого бюджету складає близько 20% ВВП. Для нас також важливо, аби ваша підтримка була прогнозованою, ритмічною та стабільною", — сказав Прем’єр-міністр.

Водночас Уряд України продовжує вживати заходи для підвищення власних доходів бюджету. Зокрема, запущено низку програм стимулювання економіки, які дали позитивний ефект.

"Минулого року ВВП відновився на 5,3%. За перші 4 місяці цього року зростання на 4,4%. Відбувається збільшення експорту та інвестицій", — зауважив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що одним із пріоритетів зараз має стати передача російських заморожених суверенних активів для стійкості та відновлення України.

За словами Глави Уряду, для швидкого економічного відновлення в умовах війни Україні також важливо встановити довгостроковий, до 2027 року, план системної фінансової підтримки. І саме координаційна платформа має стати майданчиком, де буде розроблено такий план для забезпечення макроекономічної стабільності України.

Денис Шмигаль відзначив, що п’ять пріоритетів швидкого відновлення залишаються в силі на цей та наступний рік. Це відбудова житла, гуманітарне розмінування, відновлення критичної інфраструктури, відновлення економіки та енергетика. Водночас після безпрецедентних ударів росії по українській енергосистемі, особливої підтримки потребує енергетичний сектор.

"Більше ППО, більше енергетичного обладнання, сприяння розширенню імпорту електроенергії в Україну, допомога в децентралізації енергосистеми. Все це потрібно вже сьогодні", — наголосив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль також нагадав, що Уряд минулого тижня ухвалив Матрицю реформ — аналітичний інструмент для ефективного ухвалення рішень та управління процесом впровадження реформ.

"Нам потрібні відбудова, доступ до зовнішніх ринків та покращення логістики. Нам потрібні зовнішні інвестиції та трансфер технологій від наших партнерів", — відзначив очільник Уряду.

Як зауважив Прем’єр-міністр, Україна потребує від 10 до 30 млрд доларів щорічних інвестицій в наступні 10 років.

Денис Шмигаль подякував урядам країн-партнерів за віру в Україну і допомогу на шляху до перемоги, відновлення, зростання та європейського майбутнього.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати