26 травня 2023, 17:11

Що робити, якщо рахунки заблоковані через арешт коштів

Пресслужба Мінреінтеграції

В Мінреінтеграції повідомили, що до міністерства надходять звернення від громадян щодо обмеження витрат з рахунків, на які накладено арешт органами Державної виконавчої служби (ДВС) чи приватними виконавцями.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У МВС готують закон про покарання для чоловіків, які незаконно виїхали під час війни"

Для обговорення цього питання була проведена нарада за участі представників Мінреінтеграції та Мін’юсту.

Чинним законодавством визначено, що наразі фізична особа може витрачати з арештованого поточного рахунку не більше 13 400 гривень на місяць. Також з нього можна сплачувати податки та збори без урахування арешту.

У разі накладення арешту на кошти на декількох рахунках або наявності кількох виконавчих проваджень для здійснення видаткових операцій має бути визначений лише один рахунок в одному банку.

Щоб визначити такий рахунок, особа має звернутися до органу ДВС чи приватного виконавця, який наклав арешт на її кошти, з відповідною заявою. Її можна подати у паперовій або електронній формі.

У заяві обов’язково зазначаються номер поточного рахунку та назва банку, в якому відкрито такий рахунок.

З більш детальним роз’ясненням можна ознайомитися за посиланням.

Для додаткових консультацій звертайтеся до центру системи безоплатної правової допомоги за номером: 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати