25 травня 2015, 16:53

СБУ обіцяє розслідувати факти зі звіту Amnesty про тортури

Укрінформ

Голова СБУ Валентин Наливайченко і виконавчий директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур провели зустріч, на якій погодили напрями співпраці, повідомляє Укрінформ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як написав у Фейсбуці радник голови СБУ Маркіян Лубківський, зустріч відбулася з ініціативи Наливайченка - зокрема, з метою обговорення оприлюдненого організацією звіту про ситуацію з дотриманням прав людини на сході України. «Подякувавши Наливайченку за «миттєву реакцію на звіт і дослідження», Мазур висловилася за тісну взаємодію між Amnesty International та СБУ у питаннях недопущення та покарання за порушення прав людини в зоні АТО», - зазначив він.

У свою чергу, Наливайченко наголосив, що СБУ високо цінує роботу Amnesty International, спрямовану на попередження та припинення грубих порушень прав людини, а також надання допомоги тим, чиї права вже були порушені.

Він зауважив, що СБУ готова надати всі наявні матеріали про злочини проти людяності, порушення прав людини, зокрема тортури та знущання, в анексованому Криму та на Донбасі з боку терористів російських військових.

Також СБУ висловила готовність спільно з військовою прокуратурою провести належне розслідування щодо кожного згаданого у звіті Amnesty випадку порушення прав людини з боку сил АТО з метою з'ясування всіх обставин та встановлення істини.

Для цього Наливайченко попросив Мазур передати до СБУ заяви організації про виявлені порушення для проведення ретельної перевірки. «Кожна скарга буде уважно вивчена, кожен підтверджений випадок обмеження чи порушення прав людини, зокрема з боку працівників СБУ, буде розслідуваний, а винні притягнуті до відповідальності», - пообіцяв глава СБУ.

Нагадаємо, Amnesty International минулого тижня заявила, що на сході України обидві сторони застосовують тортури до полонених. У той же день СБУ повідомила, що не утримує полонених, а лише затриманих, і запропонувала Amnesty провести зустріч.

 

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати