19 квітня 2023, 14:55

САП: Організатору розтрати арештованого майна на 485 млн грн обрано запобіжний захід

19 квітня за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою організатору розтрати арештованого майна на 485 млн грн. На сьогодні підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку, повідомила в Telegram пресслужба САП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС скасовує половину рішень ВАКС: статистика".

Так, після його затримання та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя розв'яже питання про застосування цього запобіжного заходу.

"Нагадаємо, власнику низки юридичних компаній, якого слідство вважає організатором розтрати, інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28,ч. 2 ст. 364 КК України. У межах досудового розслідування встановлено, що впродовж 2017-2018 років організатор запропонував голові АРМА запровадити корупційну схему з реалізації арештованого майна. Злочинний план передбачав встановлення контролю за всіма процесами в АРМА – від моменту передачі речових доказів АРМА до їхнього продажу за заниженою вартістю на підконтрольному торговому майданчику наперед визначеним компаніям"– ідеться в повідомленні.

Як зазначається, голова АРМА, погодившись на пропозицію, забезпечував ухвалення необхідних рішень для безперешкодної маніпуляції з арештованим майном. Зокрема, посадовці АРМА готували, заявили в САП, обґрунтування належності відповідних арештованих активів до таких, яким важко управляти, зберігати або ж воно швидко псується і може втратити свою вартість. Надалі це майно оцінювалось, проте вартість вказувалась суттєво нижчою за ринкову.

У САП зазначили, що на сьогодні встановлено чотири епізоди злочинної діяльності:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торговельної мережі "Ашан" (реальна вартість яких була зменшена у 18 раз);
  • продаж 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині (зменшено вартість більше ніж у 6 разів порівняно з ринковою);
  • продаж понад 4,5 тис. тонн карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів);
  • продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази).

У САП зазначили, що загальна сума збитків, завданих внаслідок реалізації цієї схеми, сягає понад 485 млн грн. Загалом слідство встановило причетність до злочинного угрупування 11 осіб, а досудове розслідування триває.

У повідомленні САП прізвище не вказано, однак, за інформацією ЗМІ, йдеться про юриста Андрія Довбенка.

Сам Довбенко на своїй сторінці в Facebook зазначив, що сьогодні, 19 квітня, ВАКС ухвалив рішення про його заочний арешт. За його словами, підстави для такого рішення відсутні, а з юридичної точки зору рішення суду є незаконним.

"Інакше, як правовий нонсенс, його назвати не можу. Міжнародна судова перспектива цієї справи повністю відсутня. І це, на жаль, ще один доказ того, що непрофесійні дії НАБУ знову шкодять усій правовій системі України. Як уже раніше писав, я не переховуюсь. Місце мого проживання відоме слідству. Я мешкаю у Великій Британії вже чотири роки, і перебуваю на консульському обліку в Посольстві України", – написав він.

Крім того, Довбенко зазначив, що неодноразово звертався до НАБУ і САП із листами та клопотаннями про співпрацю та проведення слідчих дій, а також пропонував провести допит.

Довбенко фб

Раніше НАБУ зазначало, що розшукує "організатора злочинної групи, викритої на махінаціях з арештованим майном, переданим в управління АРМА".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати