05 березня 2021, 15:44

Санкційна політика України: що пропонує змінити поданий законопроєкт

До Верховної Ради України поданий законопроєкт,що покликаний реформувати санкційну політику України, створити законодавчі умови для здійснення ефективних санкційних програм та притягнення до відповідальності за порушення санкцій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Хто може розраховувати на списання пені та штрафних санкцій?"

Що пропонується законопроєктом?

З-поміж основних новел законопроєкту № 5191 від 02.03.2021 варто виокремити такі:

  • визначення основних термінів та понять, що стосуються санкційного законодавства;
  • розмежування режиму національних (санкції, які запроваджує Україна) та міжнародних санкцій (санкції, наприклад ЄС чи міжнародних організацій, до яких приєднується Україна на своїх умовах або санкції РБ ООН, до яких Україна приєднується обов’язково);
  • призначення та створення органів, відповідальних за реалізацію санкційної політики. Пропонується створити робочий орган РНБОУ – Бюро з питань санкційної політики, який буде відповідальний за реалізацію національних санкцій (застосування, скасування чи зміну). Особливості роботи Бюро з питань санкційної політики РНБОУ визначатимуться Указом Президента України. Кабінет Міністрів України та, зокрема Міністерство закордонних справ України, будуть відповідальні за реалізацію міжнародних санкцій;
  •  створення Єдиного реєстру санкцій;
  • визначення особливостей здійснення адміністративного судочинства у справах щодо санкцій;
  •  унормування процедури застосування, скасування або зміни санкцій;
  • вирішення законодавчої прогалини щодо санкцій, накладених відповідно до Постанови Верховної Ради України;
  • механізми судового оскарження;
  • додаються аналітичні можливості для органів, які займаються санкційною політикою та інше.

Повязані проекти Закону

Крім цього, поданий проєкт Закону № 5192 від 02.03.2021, що визначає підслідність у кримінальних справах, що стосуються порушення вимог законодавства про санкції. Законопроєкт визначає підслідність у нових статтях Кримінального кодексу України: статті 110-3, статті 209-2.

А законопроєктом № 5193 від 02.03.2021 пропонується внести доповнення до Кримінального кодексу України шляхом встановлення відповідальності за вимог законодавства про санкції.

Так, законопроєктом визначається відповідальність за порушення обмежень і заборон, встановлених щодо підсанкційних суб’єктів, якщо такі діяння загрожують незалежності України, суверенітету і територіальній цілісності держави, національній безпеці, або мають на меті зміну конституційного ладу насильницьким шляхом чи незаконне захоплення державної влади, а також за інші порушення вимог законодавства про санкції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати