28 липня 2015, 8:32

РСУ повернула на доопрацювання Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів

Судова влада України

Рада судів України повернула на доопрацювання Порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання суддів з урахуванням зауважень та пропозицій, які було внесено під час засідання 22 липня 2015 року та які надійшли від судів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Під час обговорення цього питання члени Ради суддів України зійшлися на тому, що розроблений ВККС і запропонований для затвердження РСУ Порядок суперечить цілому ряду як міжнародних нормативних актів, якими регламентується діяльність суддів, так і українських законів.

"Судді бажають пройти оцінювання, аби зняти соціальну напругу і поставити крапку на політичних маніпуляціях щодо кваліфікації суддів. Проте таке оцінювання має відповідати міжнародним стандартам та Законам України", - зазначила член Ради суддів Тетяна Чумаченко.

Під час обговорення висловлювалися заперечення щодо недотримання принципу рівності суддів визначеного статтею 52 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", щодо проведення іспиту суддів шляхом тестування, що суперечить висновкам  Консультативної ради європейських суддів, Спільному висновку Венеціанської комісії й Директорату з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які визначають правові та організаційні засади кваліфікаційного оцінювання  суддів.

Крім того, судді зазначали, що звільнення суддів за порушення присяги у випадку негативного висновку є порушенням Конституції України, а тому  Рада суддів України прийняла рішення звернутися до Верховного Суду України щодо розгляду питання про направлення подання про визнання неконституційними положень пункту 6,7 Прикінцевих та перехідних  положень Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд" в частині підстав для звільнення суддів, які отримали негативний висновок за порушення присяги та неявки на кваліфікаційне оцінювання.

Також Рада суддів вирішила звернутись до суб'єктів законодавчої ініціативи щодо внесення змін в Закон України "Про судоустрій і статус суддів" в частині надання можливості ВККС залучати до первинної кваліфікаційної оцінки суддів міжнародних експертів та суддів у відставці.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати