Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я України та Національною службою здоров’я України (НСЗУ) презентували новий пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат: набрав чинності закон"
Про це повідомляє пресслужба Мінветеранів.
Розширений пакет медичних послуг для ветеранів війни включає:
- індивідуальний план обстеження та лікування;
- скринінг хронічних захворювань;
- амбулаторну реабілітацію травм опорно-рухового апарату;
- розширену психологічну підтримку;
- підтримку в подоланні залежностей;
- консультації фахівців із супроводу.
Скористатися розширеним пакетом послуг зможуть ветерани війни (звільнені з військової служби учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни). Для цього необхідно укласти декларацію із сімейним лікарем закладу первинної медичної допомоги, який має договір з НСЗУ.
Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко наголосив: “Ветерани значно частіше стикаються з хронічними захворюваннями, ніж цивільні. Умови служби, вплив токсичних речовин і тривалі фізичні навантаження призводять до широкого спектра проблем зі здоров’ям. І ми як держава маємо реагувати на потреби людей, які ризикували своїм життям і здоров’ям заради нашої свободи і незалежності. Тому МОЗ, НСЗУ та Мінветеранів розробили пілотний проект, який передбачає розширення переліку гарантованих державою, а отже, безоплатних, медичних послуг для ветеранів на первинній ланці. Розширений обсяг послуг включатиме додаткові діагностику, лікування, реабілітацію та психологічну допомогу”.
Новий пілотний проєкт також передбачає підсилення роботи з превенції захворювань серед ветеранів.