24 листопада 2023, 15:10

Розрахунковий центр запустив новий сервіс "валютний своп з центральним контрагентом"

Пресслужба НБУ

Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках (далі – Розрахунковий центр) запустив нову послугу – "валютний своп з центральним контрагентом". Продукт розроблявся у співпраці з НБУ та за активної підтримки учасників ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нацбанк підсумував етап оцінки стійкості банківської системи в умовах воєнного часу"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Починаючи з 22 листопада, банки мають змогу укладати валютні свопи, базовими активами яких є національна валюта (UAH) та іноземна валюта (USD, EUR) на організованих ринках капіталу. Функцію центрального контрагента виконує Розрахунковий центр. Він також здійснює кліринг та розрахунки за такими контрактами.

За оцінками Національного банку, "валютний своп з центральним контрагентом" дає змогу банкам контролювати та хеджувати валютні ризики. Крім того, завдяки впровадженню нового інструменту банки отримали можливість коригувати структуру своїх валютних активів та пасивів й забезпечувати надійне кредитування під заставу ліквідних активів.

"Менеджмент Розрахункового центру бачить позитивну динаміку на ринках капіталу після перезапуску Розрахунковим центром послуги "репо з контролем ризиків" та реагує на запити учасників ринку на впровадження нових продуктів та сервісів із залученням центрального контрагента. Ці ініціативи були передбачені в Стратегії розвитку Розрахункового центру, яка успішно реалізується", – зауважив начальник Управління корпоративних прав та депозитарної діяльності Національного банку, голова наглядової ради Розрахункового центру Андрій Супрун.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати