17 січня 2023, 15:37

Розпочато справу за невиконання рішення АМКУ щодо копіювання позначень дитячого телеканалу

Пресслужба АМКУ

10 січня 2023 року Антимонопольний комітет розпочав розгляд справи за ознаками вчинення товариством з обмеженою відповідальністю «Дитяче телебачення України» порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Справу розпочато через невиконання відповідачем рішення Тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 13 жовтня 2020 року щодо заборони використання позначень схожих на позначення телеканалу-конкурента.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «СБУ очищує власні лави: посадовицю викрито на антиукраїнській діяльності»

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Справу було порушено за заявою компанії Viacom International Inc. (США), яка з 1995 року виробляє та розповсюджує телепрограми й інший розважальний контент у 183 країнах (зокрема, й Україні з 1998 року). Заявник використовує на власних телеканалах, призначених для дітей та їхніх родин, позначення «NICK», «NICK JR.» та «NICKELODEON». У заяві йшлося, що з вересня 2017 року інший учасник ринку – ТОВ «Дитяче телебачення України» – без дозволу використовує у своїй діяльності схожі позначення: «NIKI kids» і «NIKI junior».

В рамках розгляду справи, Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України визнала неправомірним використання ТОВ «Дитяче телебачення України» позначень «NIKI kids» та «NIKI junior», які є схожими з позначеннями «NICKELODEON», «NICK» та «NICK JR.». Зокрема, було встановлено, що компанія Viacom International Inc. почала використовувати в господарській діяльності такі позначення раніше за ТОВ «Дитяче телебачення України». Використання схожих позначень може призвести до змішування діяльності компаній, що є порушенням статті 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції». Відповідно, на ТОВ «Дитяче телебачення України» було накладено штраф у розмірі 80 тис. грн та зобов’язано припинити порушення, тобто, не використовувати позначення «NIKI kids» та «NIKI junior».

Відповідач не погодився з рішенням ТАК АМКУ та оскаржив його до господарських судів. У ході судових оскаржень рішення ТАК АМКУ не було скасовано й набрало законної сили.

Оскільки ТОВ «Дитяче телебачення України» не надало Комітету інформації та копій документів, які б підтверджували припинення використання ним схожих з конкурентом позначень, Комітетом розпочато розгляд справи за ознаками вчинення порушення, передбаченого пунктом 4 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» - невиконання рішення органів Антимонопольного комітету України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати