26 березня 2024, 15:30

Розбудова інституту викривання, оцінка корупційних ризиків: пріоритети співпраці НАЗК з Управлінням ООН

Пресслужба НАЗК

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Віктор Павлущик з командою провів робочу зустріч з головою Офісу Управління ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН) в Україні Харшет Вірк. Про це повідомила пресслужба НАЗК.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК братиме участь у розробці рекомендацій щодо покращення системи оборонних закупівель".

Зокрема, вони поділилися пріоритетами у своїй роботі та баченням подальшої співпраці. 

"Незалежність НАЗК та інших антикорупційних органів – єдина можливість подолати корупцію, що є неодмінною передумовою подальшого сталого розвитку України. Висловлюємо вдячність за розуміння, сприяння та надання необхідної допомоги для розбудови доброчесності в Україні. Наша команда залишається непохитною в ефективному виконанні своїх обов'язків і просуванні всіх важливих проєктів”, – зазначив Віктор Павлущик.

Серед пріоритетів подальшої роботи НАЗК він вбачає удосконалення процесу декларування, адже для суспільства це означає прозорість та побудову довіри, а для держави – економію ресурсів, які витрачаються на перевірку даних. Іншим важливим завданням є стратегічне планування та оцінка ризиків, а саме реалізація Державної антикорупційної стратегії та програми (ДАП) та стратегічний аналіз корупційних ризиків у найбільш важливих сферах.

“Наша головна мета – створити умови та середовище для запровадження нульової толерантності до корупції в суспільстві, – зазначив Віктор Павлущик. – Колектив – найбільша цінність будь-якої установи. Люди роблять організації успішними, будують культуру, створюють цінності та сенси, залишають слід в історії”.

Голова НАЗК висловив щиру вдячність УНЗ ООН за підтримку багатьох ініціатив НАЗК. Йдеться, зокрема, про механізм огляду імплементації Конвенції ООН проти корупції, а також залучення агентства до програми "UNODC Global Action for Business Integrity (GABI)" з розбудови доброчесності у приватному секторі.

Також голова НАЗК розповів про прогрес в становленні інституту викривання корупції в Україні, зокрема, результати роботи відкритого пів року тому Порталу повідомлень викривачів. Так, НАЗК успішно під'єднало 207 організації до Єдиного порталу повідомлень викривачів. Співробітники таких установ як Верховна Рада України, Рахункова палата, Національний банк та інші, тепер мають можливість повідомляти про потенційні випадки корупції через Портал. Команда НАЗК зацікавлена у модернізації роботи Порталу та обміні досвідом з іншими країнами щодо роботи з викривачами та вдячна УНЗ ООН за готовність надавати НАЗК експертну допомогу для розвитку інституту викривання в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати