01 березня 2024, 16:13

Робота JIT буде продовжена: заява міжнародної слідчої групи, яка розслідує найтяжчі воєнні злочини рф в Україні

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Сім національних органів влади, які беруть участь у Спільній слідчій групі щодо розслідування найтяжчих міжнародних злочинів, скоєних в Україні (JIT), погодилися продовжити роботу групи на два роки. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Оголошено конкурс на посаду в Офісі підтримки адаптації законодавства України до положень права ЄС".

Генеральні прокурори країн-учасниць JIT домовилися про це на координаційній зустрічі, яка відбулася в Києві на полях конференції United for Justice. United for Heritage. Під час координаційної зустрічі учасники обговорили результати роботи JIT на цей час та пріоритети на наступні два роки.

Спільну слідчу групу утворили Литва, Польща та Україна 25 березня 2022 року за підтримки Євроюсту. 30 травня 2022 року членами JIT стали Естонія, Латвія та Словаччина, а 13 жовтня 2022 року – Румунія. 3 березня 2023 року сім національних органів залучених до JIT підписали Меморандум про взаєморозуміння з Департаментом юстиції США. Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду та Європол є учасниками JIT з квітня 2022 року та жовтня 2023 року відповідно.

Як зазначається, Євроюст надає правову, аналітичну, матеріально-технічну та фінансову підтримку JIT. З березня 2022 року відомство провело 22 координаційні зустрічі за участю членів JIT та інших національних органів, які розслідують ймовірні основні міжнародні злочини, скоєні в Україні.

База даних доказів щодо основних міжнародних злочинів (CICED) і Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії проти України (ICPA), організований Євроюстом, також сприяють діяльності JIT.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати