17 квітня 2024, 10:54

Reckoning Project подав позов у Аргентині через катування українця на окупованій рф території

Радіо Свобода

Проєкт із документування воєнних злочинів The Reckoning Project подав позов до Федерального суду Аргентини через катування жителя окупованих територій України. Про це повідомила Радіо Свобода 16 квітня 2024 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Студентка, що через війну виїхала за кордон, довела неправомірність стягнення плати за освітні послуги".

Позов подали в Буенос-Айресі разом із присутнім постраждалим громадянином України М. (ім’я не розголошують із міркувань безпеки). Він містить позов до суду "розслідувати тортури, які до нього застосували ідентифіковані та неідентифіковані російській посадовці та пов’язані з ними особи, котрі самі його катували, а також допомагали застосовувати тортури".

У проєкті вказали, що це перший в історії український позов щодо катувань, поданий до суду в Аргентині: "Свідчення, надані паном М у позові, демонструють практики катувань електрострумом під час затримання росіянами в одному з окупованих ними українському місті. Вони підтверджуються знахідками міжнародних організацій, зокрема й ООН, які задокументували схожі випадки тортур, що їх застосовували щодо інших осіб на території того самого об’єкту, де утримували пана М. Катування пана М проводилися за сприяння афілійованих з російською державою установ та їхніх очільників".

Сам постраждалий у коментарі зазначив, що є одним із багатьох постраждалих від тортур, і катування людей продовжують практикуватися на окупованих росією українських територіях.

Співзасновниця The Reckoning Project Наталя Гуменюк розповіла, що протягом останніх двох років команда проєкту поспілкувалася із сотнями людей, які пережили воєнні злочини в Україні. В тому числі йдеться про викрадення, утримання в нелюдських умовах, катування, в тому числі електрострумом.

Як зазначає Радіо Свобода, ініціатива вказує на те, що конституція Аргентини на підставі універсальної юрисдикції дозволяє судам розглядати міжнародні злочини, в тому числі злочини проти людяності та воєнні злочини, незалежно від того, де вони мали місце.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати