13 квітня 2021, 12:07

Раді пропонують змінити положення Митного кодексу щодо визначення країни походження товару

На розгляд народним депутатам України подано законопроект щодо внесення змін до Митного кодексу України у питанні зміни порядку визначення країни походження товару.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кабмін схвалив зміни до Митного кодексу щодо спрощення митних формальностей для груп товарів"

Обґрунтування необхідності прийняття акта

У рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбувається процес імплементації до Митного кодексу України положень митного законодавства Європейського Союзу, зокрема, в частині визначення непреференційного походження при імпорті/експорті в Україну товарів.

Законопроект розроблено відповідно до вимог додатка XV «Наближення митного законодавства» до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, відповідно до ратифікованої Угоди про асоціацію.

Що пропонується?

Проектом Закону № 5353 від 08.04.2021 пропонується розділ II «Країна походження товару» Митного кодексу України викласти у новій редакції, згідно з якою Митному кодексу Європейського Союзу відповідатимуть положення щодо:

  • мети визначення непреференційного походження товарів;
  • особливостей визначення походження приладдя, запасних частин та інструментів, нейтральних елементів і пакування;
  • переліку товарів, повністю вироблених у даній країні;
  • критеріїв достатньої переробки товарів, що виробляються з використанням матеріалів іноземного походження;
  • переліку простих операцій;
  • порядку перевірки митними органами сертифікатів про походження товарів (у тому числі електронних сертифікатів про походження) після завершення митного оформлення.

Очікується, що прийняття Закону сприятиме удосконаленню митного сервісу та розвитку міжнародної торгівлі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати