11 січня 2022, 17:55

Раді пропонують замінити понятих відеофіксацією слідчих дій

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №6454-1, який пропонує замінити понятих відеофіксацією слідчих дій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Змінами до частини першої статті 223 КК України пропонується встановити, що слідчий, прокурор зобов’язаний здійснювати безперервний аудіо- та відеозапис ходу пред’явлення особи, трупа чи речі для впізнання, огляду трупа, в тому числі пов’язаного з ексгумацією, слідчого експерименту, освідування особи.

Поняті можуть бути запрошені для участі в процесуальних діях, якщо слідчий, прокурор вважатиме це за доцільне.

До переліку кола осіб, які можуть здійснювати слідчі та інші процесуальні дії, пропонується віднести підрозділи правоохоронних органів, що виконують заходи забезпечення кримінального провадження, що сприятиме завершенню досудового розслідування у розумні строки.

Неприбуття одного чи кількох захисників обвинуваченого не перешкоджатиме судовому розгляду, якщо в таке судове засідання з’явився хоча б один захисник цього обвинуваченого.

Статтю 49 КПК України пропонується доповнити положенням, яким на слідчого, прокурора, слідчого суддю чи суд буде покладено обов’язок забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо така неучасть не мотивована поважними причинами. 

Також пропонується урегулювати строк розгляду відводу слідчому судді або судді, який здійснює судове провадження одноособово, встановивши строк протягом не пізніше наступного робочого дня після надходження заяви.

Документ пропонує встановити, що відомості, що мають значення для встановлення фактів і обставин кримінального провадження, викладені чи посвідчені в протоколах слідчих (розшукових) дій та інших долучених до матеріалів кримінального провадження документах повинні бути оголошені стороною, яка наполягає на їх дослідженні в судовому засіданні, а також пред’явлені для ознайомлення учасникам судового провадження, а в разі необхідності - також іншим учасникам кримінального провадження. Відповідні відомості можуть бути оголошені та пред’явлені для ознайомлення за ініціативою суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати