25 липня 2023, 15:10

Раді пропонують вирішити пенсійні питання громадян, які працювали та працюють за кордоном: деталі

Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення рекомендувати парламенту включити до порядку денного сесії урядовий проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України (№ 9453) та за наслідками розгляду в першому читанні прийняти його за основу. Про це повідомили в Комітеті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За час воєнного стану в межах програми "Доступні кредити 5-7-9%" видано 32 568 пільгових кредитів".

Законопроєкт пропонує врегулювати питання пропорційного обчислення страхового стажу особам, які працювали за межами України, у зв’язку з денонсацією угод щодо пенсійного забезпечення з державами – учасницями Співдружності Незалежних Держав.

Йдеться, зокрема, про денонсацію угоди з рф, яка регулює питання взаємного зарахування трудового стажу, набутого у зв'язку з трудовою діяльністю на територіях обох держав.

"Ми пропонуємо враховувати для розміру пенсій, призначених в Україні, саме сплачений ЕСВ в Україні. Але для права на призначення пенсії пропонуємо враховувати стаж роботи за кордоном. Це стосуватиметься близько 1 мільйона майбутніх пенсіонерів, – пояснила під час засідання Комітету Перший заступник Міністра соціальної політики України Дарина Марчак. – Крім того, норми законопроєкту стосуються всіх наших громадян, які під час вимушеної імміграції знайшли роботу. Ми сподіваємося, що вони повернуться до України. І на момент призначення пенсії період їх роботи за кордоном буде зараховано до загального стажу".

Крім того, законопроєкт пропонує закріпити на законодавчому рівні заборону зарахування до вислуги років періодів військової служби (служби) з 19 лютого 2014 року в силових структурах, на посадах державної служби, в органах місцевого самоврядування, інших державних органах рф, в окупаційній адміністрації держави-агресора.

Ще одне питання, яке пропонує вирішити презентований законопроєкт – зарахування стажу роботи громадян України в АРК Крим за декларативним принципом. У разі прийняття законопроєкту громадяни України при призначенні пенсії будуть декларувати про те, що не отримують паралельно пенсії від рф. Як зазначається, держава буде довіряти даним людини та перевірить ці факти, за можливості, в майбутньому.

Ще одне положення проєкту Закону стосується можливості звернутися за призначенням пенсії для тих громадян, які тимчасово перебувають за кордоном та не можуть фізично, зокрема, через війну, з’явитися до органів Пенсійного фонду України для здійснення бюрократичних процедур. Тому пропонується розширити перелік механізмів отримання призначення пенсії, зокрема, через звернення до консульських установ. Також законопроєкт розширює механізми фізичної ідентифікації людини.

У результаті народні депутати України – члени Комітету одноголосно проголосували за внесення та підтримку проєкту Закону в залі парламенту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати