28 квітня 2021, 11:44

Раді пропонують скасувати вікові обмеження для роботи на дипломатичній службі та в ОМС

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким пропонується підвищити граничний вік перебування на дипломатичній службі та службі в органах місцевого самоврядування.

Читайте також: "З вересня 2021 року зміниться порядок отримання пенсій"

У чому автори бачать необхідність прийняття проекту Закону?

У пояснювальній записці йдеться про те, що за даними всеукраїнського опитування дослідницького бюро SocioLogist, проведеного за підтримки Європейської комісії, кожен третій українець визнає наявність дискримінації при працевлаштуванні, особливо це стосується дискримінації за віком, так званого ейджизму, тобто створення стереотипу щодо людей віку 60+.

Одним із принципів трудового права, який прямо закріплено у законодавстві є саме заборона дискримінації у сфері праці. Згідно з положеннями ч. 2 ст. 11 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку. Тому метою законопроекту є протидія ейджизму в трудових відносинах нашої держави щодо дипломатичних службовців та службовців органів місцевого самоврядування.

Що пропонується?

Законопроектом №  5422 від 23.04.2021 передбачається внесення змін до статті 30 Закону України “Про дипломатичну службу” щодо зняття вікових обмежень для роботи на дипломатичній службі, а саме можливості дипломатичного службовця, у зв’язку з потребами служби, за рішенням суб’єкта призначення бути залишеним на дипломатичній службі після досягнення 65-річного віку за його згодою та аналогічні зміни до статті 18 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати