20 квітня 2021, 9:06

З вересня 2021 року зміниться порядок отримання пенсій

Пресслужба Мінсоцполітики

З вересня 2021 року зміниться порядок отримання пенсій, а саме відбудеться переведення пенсійних виплат на банківську картку. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Читайте також: "КСУ визнав неконституційними повноваження Уряду призначати мінімальні пенсії чорнобильцям"

«Ми проаналізували, що останні 5-7 років чисельність одержувачів соціальних виплат в банківських установах постійно зростає. На сьогоднішній день ми маємо близько третини одержувачів, які отримують виплати через пошту», - поінформував заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

За словами Віталія Музиченко, до 1 вересня людина може самостійно вибрати один із понад 40 уповноважених банків, який відповідатиме її вимогам.

Доставка пенсій додому за рахунок бюджетних коштів буде здійснюватися тільки маломобільним категоріям, зокрема, особам з інвалідністю I групи, тим, хто старше 80 років, хто за висновком лікарсько-консультативної комісії потребує стороннього догляду.

«Відповідно до умов договору передбачено те, що банки мають можливість забезпечувати доставку відповідних виплат й іншим категоріям одержувачів. Тому на сьогоднішній день, ми говоримо про те, що це дасть можливість розвитку банківського сектору та банківських послуг, зокрема, POS-терміналів, у тому числі і в сільській місцевості», - наголосив Віталій Музиченко.

Нагадаємо, що перевести отримання пенсійних виплат на банківську картку можна в один дотик. Пенсіонер або одержувач соціальної допомоги обирає банківську установу, звертається туди, оформляє рахунок, інформація про цей рахунку надходить з банку самостійно в орган, який забезпечує виплату.

Якщо громадяни до вересня не обирають банк, то орган, який здійснює виплату, самостійно відкриє банківські рахунки в уповноваженому банку та поінформує їх про це.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати