08 травня 2019, 14:40

Рада з питань судової реформи: ключові підсумки роботи

Вчора, 7 травня 2019 року, відбулося засідання Ради з питань судової реформи за участю Президента України. Захід був присвячений підбиттю підсумків за час роботи Ради і обговоренню перспектив подальшої співпраці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


8T5A1493

«Сьогодні після всіх цих років роботи Ради з питань судової реформи я пишаюся тим, що Рада була справді ефективною. Що є оцінкою роботи нашої з вами ефективності? Перше - це більш ніж конституційна більшість голосів, якими проголосували в Парламенті судову реформу, без якої точно не було б цього результату. Друге - це велика кількість законодавчих актів, які були напрацьовані, не зважаючи на величезний політичний тиск. Якість напрацьованих пропозицій, які мною, як Президентом, були внесені до Верховної Ради, свідчить про те, що робота була зроблена дуже добре. І вже півтора роки роботи Верховного Суду свідчать про те, що і процедури конкурсного відбору, і процедури іспиту, і процедури взаємодії з громадськістю, і організація роботи ВС працюють по всім напрямкам», - наголосив Президент України Петро Порошенко.

8T5A1484

Заступник Глави Адміністрації Президента України, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов зазначив, що метою команди Ради були ефективні й практичні кроки для того, щоб Україна розбудовувалася як правова держава, щоб «верховенство права» та «людина як найвища цінність» були не просто словами з Конституції України, а стали реальністю для кожної людини.

Серед досягнень Ради пан Філатов відмітив деполітизацію і забезпечення незалежності судової влади, що було досягнуто через усунення політичних органів від прийняття рішення щодо призначення, переведення, звільнення суддів, притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Ще одним стратегічним досягненням пан Філатов вважає систему антикорупційних запобіжників, що передбачає прозоре декларування доходів та майна, родинних зв’язків суддів та кандидатів на посаду судді. На інституційному рівні найбільшим досягненням він вважає повернення до триланкової судової системи і забезпечення ролі ВС як дійсно того органу, який є найвищим у системі судоустрою замість Верховного Суду з обмеженими повноваженнями, які були до цієї реформи.

Проте не потрібно забувати і про виклики, які залишаються перед реформаторами судової системи. Викликами пан Філатов назвав кадрову складову реформи, реформування адвокатури і правничої освіти, а також напрям покращення сервісної функції судової влади шляхом запровадження сучасних інформаційних технологій.

«Загалом це найбільш комплексне реформування системи правосуддя за часів незалежної України. У 2014-2019 рр. виконано такий обсяг роботи, який викликає подив і захоплення у наших європейських колег. Результати, яких ми досягли, дали країні якісну стратегічну перспективу у створенні сучасної європейської системи правосуддя», - підсумував він.

8T5A1474

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська заявила, що реформування системи правосуддя - це справа, яку потрібно довести до кінця. Проте в цьому процесі не останнім є донесення до людей результатів цієї реформи та комунікація з суспільством, адже без усвідомлення громадянами, що саме було змінено і як, реформу не можна вважати успішною. «Ми усвідомлюємо, що в рамках реформи у нас є чимало завдань, які потрібно реалізувати: завершити кваліфікаційне оцінювання, провести якісний добір до судів першої та апеляційної інстанцій. Але ми розуміємо, куди йдемо і чого хочемо досягти у кінці нашого шляху», - наголосила вона.

Нагадаємо, що Рада з питань судової реформи є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, що був створений Указом Президента України від 27 жовтня 2014 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати