14 січня 2020, 19:05

Рада внесла зміни до КПК щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону №2456 від 15.11.2019 р. "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада попередньо схвалила скасування адвокатської монополії: прийнято постанову".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Законопроект спрямований на розвантаження судів України від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів, що надасть можливість пришвидшити розгляд кримінальних проваджень в судах першої інстанції, зменшить кількість кримінальних справ, які передаються із одного суду до іншого у зв’язку із неможливістю сформувати колегію суддів, що в цілому покращить якість доступу громадян до правосуддя.

Так, проектом вносяться зміни до частин 2 ст. 31 КПК України. Ці зміни передбачають:

  • зменшення кількості кримінальних проваджень, за якими передбачається можливість розгляду колегією суддів, шляхом заміни категорії злочинів: замість злочинів, за які передбачається покарання строком більше десяти років пропонується передбачити злочини, за які передбачається покарання більше дванадцяти років;
  • розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, за які передбачається покарання строком більше дванадцяти років, колегією суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Нагадаємо, Рада прийняла закон щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати