05 листопада 2020, 13:18

Рада суддів України оновлює Посібник із конфлікту інтересів у діяльності судді

Прес-служба РСУ

У Раді суддів України триває робота над оновленням Посібника, присвяченого основним аспектам врегулювання конфлікту інтересів у діяльності судді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Хто голосував "за" рішення в КСУ? Огляд суддів від YouControl"

Про це йдеться у повідомленні прес-центру Ради суддів.

Ініціаторами такої роботи є голова Комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Єгор Краснов, член цього ж Комітету Оксана Марченко та експерт канадсько-українського проєкту «Підтримка судової реформи» Валерія Кохан. Вони напрацювали низку пропозицій, які дозволять більш чітко врегульовувати можливий чи вже наявний конфлікт інтересів, який неможливо врегулювати у процесуальний спосіб.

Робота над оновленням Посібника «Особливості запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у суддівській діяльності» здійснюється за сприяння канадсько-українського проєкту «Підтримка судової реформи в Україні».

В нову версію тексту Посібника пропонується внести наступні зміни:

  • Доповнити текст положеннями і аналізом міжнародних стандартів, якими врегульовується сфера конфлікту інтересів судді (Бангалорські принципи поведінки суддів, основні положення Висновків Консультативної ради європейських суддів) та релевантної практики ЄСПЛ;
  • Привести у відповідність із чинним законодавством терміни і поняття, із якими закон ідентифікує конфлікт інтересів («близькі особи», «члени сім’ї»);
  • Пропонується розглядати конфлікт інтересів не тільки у "позитивному" варіанті. Дискусійною залишається ситуація, за яких обставин ворожий і неприязний характер відносин особи може вплинути на приватний інтерес судді;
  • Доповнити Посібник рекомендованим алгоритмом дій судді в умовах конфлікту інтересів;
  • Уточнити рекомендації щодо періоду «охолодження» для суддів, які вийшли у відставку і продовжують працювати за юридичним профілем, якщо вони виконують функції представництва сторони у суді, в якому працювали на посаді судді до своєї відставки, або в суді апеляційної інстанції по відношенню до суду, в якому вони раніше здійснювали правосуддя.

Посібник також планується вперше доповнити аналізом практики Комітету Ради суддів України за останні 3 роки із опрацювання звернень від суддів, що складають повідомлення про конфлікт інтересів в діяльності судді та звернення за роз’ясненням про наявність такого конфлікту.

Нагадаємо, ВАКС закрив першу справу за недостовірне декларування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати