Народні депутати прийняли Закон "Про внесення змін до Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління".
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Альтернативні механізми вирішення спорів, пов’язаних з авторським правом: дослідження ВОІВ"
Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
Метою закону є розблокування діяльності організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів, уникнення негативних наслідків припинення сплати роялті для українських митців та світової авторської спільноти.
Законом передбачено можливість організаціям колективного управління, які на сьогодні внесені до Реєстру, здійснювати добровільне колективне управління майновими правами правовласників, щодо яких належні організації колективного управління мають право здійснювати управління, до моменту затвердження Міністерством економіки України рішення про акредитацію нових організацій колективного управління у порядку, визначеному законодавством.
З дня набрання чинності цим Законом:
визнаються такими, що втратили чинність, рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності (далі – Установа), про акредитацію організації колективного управління та рішення комісії з акредитації організацій колективного управління Установи про акредитацію організацій колективного управління у сферах, визначених підпунктами 1 і 2 абзацу третього частини п'ятої статті 12 Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», а також втрачають чинність накази Установи про затвердження таких рішень, які були прийняті до дня набрання чинності цим Законом;
достроково припиняються повноваження комісії з акредитації організацій колективного управління, склад якої затверджений Установою до дня набрання чинності цим Законом.
Законом передбачено, що організації колективного управління, акредитовані у сферах, передбачених статтею 12 Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», зобов’язані подати до Установи інформацію про встановлення тарифу у відповідній сфері протягом 10 календарних днів з дня узгодження тарифу шляхом переговорів або з дня набрання законної сили рішенням суду про визначення тарифу.
Проєкт Закону зареєстровано за №5572.