04 березня 2021, 16:07

Рада прийняла за основу законопроект про реформування місцевих державних адміністрацій

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла за основу законопроект 4298 щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада підтримала посилення відповідальності за статеву дискримінацію у рекламі"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Згідно із законопроектом повноваження і завдання місцевих державних адміністрацій чітко розподілені у межах трьох ключових напрямів:

  • координація територіальних органів (підрозділів) центральних органів виконавчої влади;
  • забезпечення законності в діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування;
  • виконання окремих повноважень органів місцевого самоврядування (до внесення відповідних змін в Конституцію України).

Голови місцевих державних адміністрацій з 1 січня 2022 року стають державними службовцями, на яких поширюються всі заборони, обмеження, а також права і обов’язки, передбачені Законом України «Про державну службу».

Закон запроваджує принцип ротації, який передбачає, що повноваження голів райдержадміністрацій припиняються після закінчення трирічного строку їх діяльності в межах одного району, з можливістю подальшого переведення (ротації) в іншу адміністративно-територіальну одиницю України.

Також законопроект формує кадровий резерв голів місцевих державних адміністрацій.

Створюється багаторівнева система із забезпечення законності в діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, яка передбачає, що:

  • акти сільських, селищних, міських рад територіальних громад, а також сільських, селищних, міських голів аналізують щодо їх відповідності Конституції та законодавству райдержадміністрації;
  • акти райрад аналізують щодо їх відповідності Конституції та законодавству облдержадміністрації;
  • акти облад аналізують щодо їх відповідності Конституції та законодавству центральні органи виконавчої влади, який забезпечує законність актів органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб (орган із забезпечення законності центрального рівня).

За наявності відповідних підстав, орган із забезпечення законності може звернутись до органу та/або посадової особи місцевого самоврядування з вимогою про усунення порушення Конституції та законів України, а за відсутності належної реакції органу або посадової особи місцевого самоврядування, звернутись до суду про визнання відповідного акту незаконним та його скасування повністю або у частині.

Законопроектом вносяться зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про Кабінет Міністрів України», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про державну службу».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати