04 березня 2021, 14:14

Рада підтримала посилення відповідальності за статеву дискримінацію у рекламі

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Прийнято за основу проект Закону № 3427 щодо внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Крок до енергоефективності: відповідний законопроект ухвалено в першому читанні"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Проектом Закону передбачається доповнення статті 1 Закону України «Про рекламу» термінами «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі».

Підлягає забороні реклама, що містить твердження та/або зображення про перевагу однієї статі над іншою, стереотипність ролі чоловіка та жінки, принижує гідність людини та  демонструвати насильство за ознакою статі, містити зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкту з метою привернення уваги споживача, та/або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

Відповідальність за дискримінаційну рекламу несе рекламодавець.

При повторному використанні суб’єктом дискримінаційної реклами пропонується встановити штраф у тридцятикратному розмірі вартості розповсюдженої реклами, а за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами у розмірі 227 000 грн.

У разі неможливості встановлення вартості реклами пропонується накладати штрафи у розмірі 681 000 грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати