04 квітня 2022, 17:04

Рада ООН з прав людини схвалила розслідування порушень у війні РФ проти України

Вебсайт DW

Рада ООН з прав людини більшістю голосів підтримала резолюцію, яка засуджує ймовірні порушення прав під час війни Росії в Україні та створює комісію для їх розслідування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні створять спеціальний механізм правосуддя для розслідування кожного злочину окупантів"

"Наш спільний обов’язок - забезпечити підзвітність, зобов’язавши документувати та перевіряти злочини Росії та ідентифікувати винних", - заявила посолка України в ООН в Женеві Євгенія Філіпенко перед початком голосування. Початок розслідування підтримали 32 з 47 держав-членів Ради. Лише дві країни - Росія та Еритрея проголосували проти, 13 утрималися, зокрема й Китай.

Росія заперечує напади на мирних громадян в Україні, а її делегат Євген Устинов заявив у Раді, що прихильники резолюції "будуть використовувати будь-які засоби, щоб звинуватити Росію в подіях в Україні".

Захід засудив агресивні дії РФ та запровадив низку санкцій проти російських банківських установ, військово-промислового комплексу, політиків та еліт.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати